2/24/2020
دوشنبه، ۰۵ اسفند ۱۳۹۸
برکناری بولتون، موضع روسیه در قبال آمریکا را تغییر نمی‌دهد
ریابکوف:

برکناری بولتون، موضع روسیه در قبال آمریکا را تغییر نمی‌دهد

معاون وزیر امور خارجه روسیه ضمن تأکید بر اینکه تاکنون تغییرات در دولت آمریکا به بهبود روابط این کشور با کشورهای دیگر منجر نشده است، گفت استعفای بولتون موضع مسکو را در قبال واشنگتن تغییر نمی‌دهد.

اعتمادآنلاین| «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز (چهارشنبه) در واکنش به کناره‌گیری «جان بولتون» از سمت مشاور امنیت ملی کاخ سفید نوشت که استعفای بولتون موضع روسیه در قبال آمریکا را تغییر نمی‌دهد.

 

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه اعلام کرد از «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید خواسته از سمتش استعفا کند.

 

خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» گزارش کرد، ریابکوف ضمن تأکید بر اینکه تغییرات در دولت آمریکا در اغلب موارد با هدف عادی‌سازی روابط با روسیه انجام نمی‌گیرد، گفت که استعفای بولتون تغییری در روابط واشنگتن و مسکو به وجود نیاورده است.

 

او توضیح داد: «ما نمی‌توانیم این رخداد را ارزیابی کنیم زیرا این یک موضوع کاملاً داخلی آمریکا است. ما در گذشته به طور مداوم شاهد بوده‌ایم که  تغییرات خاص درون دولت آمریکا به هیچ عنوان به بهبود روابط منجر نشده است و این در حالی است که همان مقامات عالیرتبه دولت اظهاراتی را (در راستای بهبود روابط با کشورهای دیگر) مطرح کرده‌ بودند».

 

معاون وزیر خارجه روسیه تصریح کرد که مسکو بر اساس عملکرد و نه بیانیه و اظهارات ارزیابی انجام می‌دهد.

 

منبع: فارس

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها