2/17/2020
دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸
«گرگم و گله می‌برم» در سه جشنواره‌ جهانی به نمایش در آمد

«گرگم و گله می‌برم» در سه جشنواره‌ جهانی به نمایش در آمد

پویانمایی «گرگم و گله می‌برم» اثر امیرهوشنگ معین به تازگی در سه جشنواره بین‌المللی فیلم‌های انیمیشن به نمایش در آمده است.

اعتمادآنلاین| پویانمایی «گرگم و گله می‌برم» اثر امیرهوشنگ معین به تازگی در سه جشنواره بین‌المللی فیلم‌های انیمیشن «توکو» فنلاند، «فانتوچ» سوئیس و «وارنا» بلغارستان به نمایش در آمده است.

 

این پویانمایی در روزهای 30 مرداد تا 3 شهریور 1398 برابر با 21 تا 25 آگوست 2019 در بخش چشم‌انداز چهارمین جشنواره فیلم‌های انیمیشن «توکو» کشور فنلاند، پانزدهمین حضور بین‌المللی خود را تجربه کرد.

 

حضور دیگر این فیلم در بخش مسابقه بین‌الملل هفدهمین جشنواره فیلم‌های انیمیشن «فانتوچ» است. این جشنواره امسال از 12 تا 17 شهریور در شهر بادن کشور سوئیس برگزار شد.

 

هر ساله ده‌ها هزار علاقه‌مند به رشته انیمیشن به مدت 6 روز به شهر بادن محل برگزاری این جشنواره می‌آیند تا از نزدیک فیلم‌های منتخب این جشنواره را بر روی پرده ببینند.

 

دست‌اندرکاران این جشنواره نیز سعی می‌کنند فیلم‌های پربیننده را برای بخش‌های مختلف آن انتخاب کنند.

 

در این دوره از جشنواره حدود 300 فیلم کوتاه و داستانی انیمیشن از کشورهای مختلف در بخش‌های مسابقه بین‌الملل و ملی به نمایش در آمدند.

 

پویانمایی «گرگم و گله می‌برم» که از تولیدات سال 2018 کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است با چهار نمایش در یک مجموعه 64 دقیقه‌ای برای نوجوانان 16 سال به بالا در جشنواره «فانتوچ» به نمایش گذاشته شد.

 

پانزدهمین جشنواره جهانی فیلم‌های انیمیشن «وارنا» در 6 بخش مسابقه‌ای شامل «فیلم‌های کوتاه، دانشجویی و کودکان، سریال‌های تلویزیونی، فیلم بلند و ویدئوموزیک» در شهر ساحلی وارنا کشور بلغارستان در حالی برگزار می‌شود که پویانمایی کوتاه «گرگم و گله می‌برم» امسال در بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه با 33 فیلم دیگر به رقابت می پردازند.

 

این جشنواره که از 20 تا 24 شهریور سال 1398 برابر با 11 تا 15 سپتامبر 2019 برگزار می‌شود.

 

منبع: مهر

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها