2/23/2020
یکشنبه، ۰۴ اسفند ۱۳۹۸
دومین اکیپ محیط‌بانان به منطقه حفاظت شده «گاندو» اعزام شدند
مدیر کل حفاظت محیط‌زیست سیستان و بلوچستان:

دومین اکیپ محیط‌بانان به منطقه حفاظت شده «گاندو» اعزام شدند

مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان از اعزام دومین اکیپ از محیط‌بانان سراسر استان به منطقه حفاظت شده «گاندو» به منظور گشت و کنترل‌های شبانه روزی خبر داد.

اعتمادآنلاین| وحید پورمردان اظهار داشت: با وقوع اتفاقات اخیر و حمله تمساح به کودکان در جنوب استان به منظور آموزش جوامع محلی شهرستان های سرباز و چابهار دومین اکیپ محیط بانان استان شامل محیط بانان شهرستان های خاش، سراوان مهرستان وارد شهرستان سرباز شدند.

 

مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان  افزود: هدف اصلی از حضور این محیط بانان در منطقه آگاهی بخشی به مردم به صورت چهره به چهره در خصوص خطرهایی که ممکن است ایشان را تهدید کند و افزایش نصب تابلوهای هشدار دهنده جدید و حضور در زیستگاه های تمساح پوزه کوتاه (گاندو) تا پایان فصل زادآوری و کاهش استرس این گونه در منطقه است.

 

وی از هم استانی های فهیم و آگاه خواست باتوجه به اینکه در فصل زادآوری تمساح ها  و تهاجمی بودن گونه مذکور  احتمال بروز حوادث تلخ وجود دارد به توصیه های محیط بانان حاضر در منطقه و به تابلوهای نصب شده در اطراف دریاچه ها، سدها، هوتک ها و رودخانه ها توجه کنند و از شنا کردن و نزدیک شدن به این مناطق جداً خودداری شود.

 

منبع: برنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها