2/23/2020
یکشنبه، ۰۴ اسفند ۱۳۹۸
تمرد سازمان هواپیمایی از دستورالعمل سازمان حمایت

تمرد سازمان هواپیمایی از دستورالعمل سازمان حمایت

در حالی‌که سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تاکید دارد که فروش بلیت هواپیما با نرخ‌های بالاتر از آذر سال 1397 تخلف است، سازمان هواپیمایی قیمت‌های تیرماه 1398 را ملاک عمل خود می‌داند و بر اساس آن به مسافران سرویس می‌دهد.

اعتمادآنلاین| آخرین نرخ نامه مصوب منتشر شده در سایت سازمان هواپیمایی (تیرماه 1398) قیمت بلیت پروازهای داخلی را مشخص کرده و برای آن حداقل و حداکثرهای در نظر گرفته است که این بلیت‌ها از حداقل 173 هزار و 400 تومان شروع می‌شود.

 

براساس آخرین بررسی‌های صورت گرفته قیمت بلیت پروازهای داخلی ایرلاین‌های مختلف از تهران به مقصد شهرهای پرتردد و برعکس در هفته جاری (قبل و بعد از تعطیلات اخیر) پایین تر از نرخ نامه مصوبی است که در سایت سازمان هواپیمای منتشر شده است.

 

به عنوان مثال قیمت  مصوب بلیت پرواز تهران - اصفهان 173 هزار و 400 تومان به عنوان کف و 656 هزار و 300 تومان به عنوان سقف در نظر گرفته شده و حداقل نرخ بلیت تهران - مشهد از 229 هزار و 400 تومان تا 754 هزار و 600 تومان تعیین شده است.

 

براساس بررسی‌های صورت گرفته، قیمت بلیت پرواز تهران - اصفهان امروز و روزهای پیش رو از 246 هزار تومان شروع می‌شود و تا 655 هزار و 700 تومان نیز می‌رسد اما در هیچ کدام از شرکت‌های هواپیمایی و سایت‌های معتبر خرید و فروش بلیت هواپیما قیمت این سفر بالاتر از سقف در نظر گرفته شده نیست. همچنین قیمت بلیت پرواز تهران - مشهد از حدود 190 هزار تومان تا حدود 514 هزار تومان متغیر است و باز هم بررسی‌های صورت گرفته از سایت‌های معتبر خرید و فروش بلیت هواپیما نشان می‌دهد که نرخ این بلیت بالاتر از نرخ نامه مصوب منتشر شده نیست.

 

لازم به توضیح است که سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان امروز اعلام کرده که در تیر ماه سال جاری نرخ بلیت هواپیما در پروازهای داخلی توسط شرکتهای هواپیمایی با هماهنگی سازمان هواپیمایی و بدون هماهنگی با کارگروه تنظیم بازار، افزایش یافته و نرخهای جدید به اجرا گذاشته شده است. این سازمان تاکید دارد که فروش بلیت هواپیما به قیمت بالاتر از نرخهای آذر ماه 1397 تخلف است.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها