2/23/2020
یکشنبه، ۰۴ اسفند ۱۳۹۸
صید میگو در آبهای بوشهر ممنوع شد/ صید 1400 تن میگو در 53 روز
منصور پاپری، معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر:

صید میگو در آبهای بوشهر ممنوع شد/ صید 1400 تن میگو در 53 روز

منصور پاپری، معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر، گفت: برای جلوگیری از وارد شدن خسارت به ذخایر آبزیان، پس از 53 روز تلاش صیادی در آب‌های خلیج‌فارس استان بوشهر صید میگو ممنوع شد.

اعتمادآنلاین| منصور پاپری، امروز در گفتگو با خبرنگاران گفت: برای جلوگیری از وارد شدن خسارت به ذخایر آبزیان، پس از 53 روز تلاش صیادی در آب‌های خلیج‌فارس استان بوشهر صید میگو ممنوع شد.

 

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر افزود: در مدت صید این آبزی برای افزون بر 500 شناور لنج و قایق مجوز صید صادر شد و صیادان استان بوشهر میگوی صیدشده خود را از طریق 25 بندر صیادی و مرکز تخلیه صید آبزیان، وارد بازار کردند.

 

پاپری از افزایش میزان صید میگو در استان نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: هزار و 438 تن میگو در توسط صیادان استان در مدت تعین شده صید شده که این میزان نسبت به سال گذشته 40 درصد افزایش داشته است درحالیکه در سال قبل هزار و 20 تن میگو در آب‌های استان بوشهر صید کرده بودند.

 

وی با بیان اینکه هزار و 222 تن به‌وسیله شناورهای لنج و قایق دارای مجوز و 216 تن با شناورهای بدون مجوز صید شده است افزود: یشترین میزان میگوی تخلیه‌شده در اسکله‌های شهرستان بوشهر ثبت‌شده است.

 

پاپری با بیان اینکه امسال 90 درصد میگوی صید شده گونه ببری سبز و 10 درصد آن گونه سر تیز یا میگوی سفید است ابراز داشت: بیشترین ذخایر میگو در اعماق 20 تا 30 متر دریا قرار داشت.

 

منبع: فارس

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها