2/23/2020
یکشنبه، ۰۴ اسفند ۱۳۹۸
اسپیس‌ایکس آماده آزمایش استارشیپ است

اسپیس‌ایکس آماده آزمایش استارشیپ است

اسپیس‌ایکس اعلام کرد برای پرتاب آزمایشی موشک جدید خود موسوم به "استارشیپ" تقریبا آماده است.

اعتمادآنلاین| شرکت فضایی خصوصی اسپیس‌ایکس(SpaceX) اکنون که آزمایش موشک استارهاپر(Starhopper) که موشک آزمایشی برای توسعه موشک استارشیپ(Starship) است را به اتمام رسانده است، دیگر نمی‌خواهد بیش از این زمان را از دست بدهد و درخواست مجوزهای FCC را ارائه داده است تا همانطور که ایلان ماسک تأیید کرده، برای پرواز در مدار آماده شود.

 

این موشک تاکنون تنها موفق به چند 10 متر ارتفاع گرفتن از زمین شده است، اما این بار در ارتفاع بسیار بیشتری پرواز خواهد کرد و به ارتفاع 20 کیلومتری خواهد رفت و سپس به سکوی پرتاب خود بازخواهد گشت.

 

در واقع این یک آزمایش مداری واقعی نیست، اما به وضوح به اهداف اسپیس‌ایکس برای آزمایش مداری نزدیک است. این شرکت سعی نکرده است کار ساخت و ساز خود را بر روی این وسیله نقلیه فضایی برای رسیدن به کیفیت پرواز مداری پنهان کند و ماسک اعلام کرد که می‌تواند روز 28 سپتامبر فضاپیمای کامل را به عموم نشان دهد.

 

پیش‌بینی می‌شود این موشک تا 13 اکتبر راه‌اندازی شود. اگرچه این یک چرخه نسبتا سریع برای آزمایش موشک است، اما اسپیس‌ایکس تحت فشار قرار دارد تا رو به جلو حرکت کند. این شرکت امیدوار است که اولین پرواز تجاری استارشیپ را در سال 2021 انجام دهد و این زمان زیادی را برای تکمیل فضاپیما نمی‌گذارد، چرا که در این مدت کوتاه باید ثابت کند که می‌تواند محموله‌ها را با اطمینان به مدار منتقل کند.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها