2/23/2020
یکشنبه، ۰۴ اسفند ۱۳۹۸
آمریکا کمپانی‌های مرتبط با ارتش چین را هدف گرفت

آمریکا کمپانی‌های مرتبط با ارتش چین را هدف گرفت

پنتاگون در حال تهیه فهرستی از کمپانی‌های مرتبط با ارتش چین به عنوان بخشی از تلاش دولت واشنگتن برای بازداشتن پکن از به دست آوردن تکنولوژی‌های حساس و حفاظت از زنجیره‌های تامین دفاعی آمریکا است.

اعتمادآنلاین| به نوشته روزنامه فایننشال تایمز، به گفته هفت تن از مقامات آمریکا، وزارت دفاع این کشور در تلاش است تا سازمان‌ها و کمپانی‌های چینی را که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم با ارتش آزادی بخش خلق چین در ارتباط هستند شناسایی کند و با این کار به کاهش احتمال در معرض خطر قرار گرفتن زنجیره‌های تامین تسلیحاتی آمریکا کمک کند و این اقدامشان به شدت از سوی کاخ سفید حمایت می‌شود.

 

پنتاگون به شدت نسبت به زنجیره‌های تامین دفاعی آمریکا نگران است و به دنبال دست یافتن به راه‌هایی برای مقابله با خلأهای مهم در اساس صنعتی و جلوگیری از نفوذ دشمنان است.

 

این تمرکز در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ شدت یافته است.

 

این بررسی قصد دارد تا آسیب پذیری‌های زنجیره تامین دفاعی آمریکا را شناسایی کند تا به کمپانی‌های آمریکایی اطمینان دهد که از طریق خریدها و فروش‌هایش به ارتش چین کمک نمی‌کنند.

 

این فهرست به دولت واشنگتن کمک خواهد کرد تا با به کارگیری قوانین کنترل صادرات و قوانین خرید فدرال که می‌تواند آژانس‌های دولتی را از خرید تکنولوژی‌ها از کمپانی‌های تعیین شده منع کند کمک خواهد کرد.

 

پنتاگون تاکید کرده که به دلایل محرمانه نمی‌تواند جنبه‌های این بررسی مربوط به زنجیره تامین دفاعی را افشا کند.

 

در همین حال وزارت بازرگانی نیز که در این پروژه شرکت دارد هیچ گونه اظهارنظری نکرده است.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها