10/18/2019
جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸
پرسنل اورژانس تا سال آینده افزایش می‌یابند

پرسنل اورژانس تا سال آینده افزایش می‌یابند

رییس سازمان اورژانس کشور از افزایش پرسنل اورژانس تا سال آینده خبر داد.

اعتمادآنلاین|پیرحسین کولیوند در مراسم چهل و چهارمین سال روز تاسیس سازمان اورژانس که بعد از ظهر امروز در سالن همایش های رازی برگزار شد، اظهار کرد: در زمان پیروزی انقلاب اسلامی ما 70 پایگاه اورژانس داشتیم و هم اکنون حدود 3300 پایگاه داریم.

 

وی با بیان اینکه با همت دولت و نمایندگان مجلس اورژانس تبدیل به سازمان شد، گفت: همین موضوع امدادرسانی اورژانس را تقویت کرد و اورژانس هم موثر بود. در گذشته 2400 دستگاه آمبولانس داشتیم اما حالا 5000 دستگاه داریم که 400 دستگاه آن به تازگی اضافه شده است.

 

رییس سازمان اورژانس کشور ادامه داد: اورژانس هوایی نیز امروز به 44 فروند ارتقا پیدا می‌کند و ما با کمک گرفتن از هوانیروز و سازمان‌های مختلف آن‌ها را افزایش خواهیم داد. تاکنون 27هزار مصدوم با اورژانس هوایی منتقل شدند که 65 درصد از آنان به‌صورت مستقیم به اتاق عمل رفتند.

 

کولیوند با بیان اینکه در گذشته زمان انجام مأموریت آمبولانس‌ها 38 دقیقه بود که امروزه به لطف موتورآمبولانس‌ها به  14 دقیقه کاهش یافته است،اظهارکرد: اورژانس دریایی نیز خدمتی است که هم اکنون ارایه می‌شود.

 

وی با بیان اینکه ماموریت‌های خود را به 3میلیون و 800 ماموریت در سال توسعه داده‌ایم، گفت: در گذشته روزانه پیش می‌آمد که به 1000 تلفن پاسخ نمی‌دادیم. هم اکنون نظر سنجی از  طریق لینک نیز نشان می‌دهد که مخاطبان ما از خدمات دریافتی رضایت دارند.

 

کولیوند با اشاره به تغییر جایگاه اورژانس از نظر سازمان جهانی بهداشت اظهارکرد: در گذشته در سازمان اورژانس کشور در جایگاه هشتم قرار داشت اما هم اکنون در جایگاه الف است. راه اندازی MCMC به ما کمک کرد تا بدانیم هر مصدوم را به کدام بیمارستان منتقل کنیم و همین امر تحولی در این حوزه بود.

 

وی افزود: سامانه EOC نیز توانست مدیریت کند. همچنین دو سامانه را در سطح جهانی راه اندازی کردیم که مدیریت درمان سکته‌های قلبی و مغزی بود و 70هزار نفر را از خطر مرگ نجات داد.

 

رییس سازمان اورژانس کشور با تاکید بر  تاثیر راه‌اندازی سامانه اورژانس و مانیتورینگ آمبولانس‌ها گفت: راه اندازی این سامانه بسیار تاثیر گذار بود و هم اکنون می‌دانیم که موقعیت آمبولانس‌ها کجاست و چگونه عمل می‌کنند.

 

وی در ادامه به حضور پررنگ اورژانس در حوادث و بلایا و مراسم ها مثل ایام محرم و اربعین نیز اشاره کرد.

 

کولیوند با بیان اینکه 400 تیم واکنش سریع را تحت عنوان EMT تشکیل دادیم، گفت:  آموزش‌های چهارشنبه آخر سال هم از ابتدای سال آغاز کردیم و همین موضوع باعث شد تا 65 درصد مصدومان چهارشنبه اخر سال ما کاهش پیدا کند.

 

وی در پایان با اشاره به کمبود پرسنل اورژانس گفت: قرار است تا سال آینده  2000 نفر را برای حل مشکل کمبود پرسنل اورژانس جذب کنیم و تربیت پرسنل آقا و خانم را در برنامه های خود قرار دادیم.

 

گفتنی است که در این مراسم اسحاق جهانگیری- معاون اول ریاست جمهوری، اسماعیل نجار -رییس سازمان مدیریت بحران، سردار کمال هادیانفر - رییس پلیس راهور ناجا - حضور داشتند.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها