7/14/2020
سه شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹
نمایشگاه نقاشی یک کارگردان سینما

نمایشگاه نقاشی یک کارگردان سینما

نمایشگاه نقاشی « از 57 تا 67 به روایت امیرشهاب رضویان» با روایت نقاشی‌هایی از انقلاب و جنگ به شکل پرده‌خوانی در گالری کاما برپا می‌شود.

اعتمادآنلاین| نمایشگاه نقاشی «از 57 تا 67 به روایت امیرشهاب رضویان» با نمایش 9 اثر نقاشی با موضوع جنگ از امیرشهاب رضویان (کارگردان سینما) از روز جمعه (29 شهریورماه) در گالری کاما برپا می‌شود.

 

در کنار نمایش این آثار نقاشی، رضویان قرار است روایتگری کند؛ در واقع این آثار، خاطرات این هنرمند از انقلاب 57 و جنگ هشت ساله ایران و عراق است.

 

این هنرمند درباره نمایشگاه «از 57 تا 67 به روایت امیرشهاب رضویان» می‌گوید: در این نمایشگاه قصه سربازان جنگ را می‌گویم؛ مثل گروهبانی که از یک پادگان آموزشی گذرش به منطقه عملیاتی می‌افتد و در قصه او از یک شخصیت خشن به یک شخصیت لطیف می‌رسیم، یا سربازی که برای شادمان کردن بقیه ترانه می‌خواند و خودش در تنهایی کشته می‌شود. در واقع قصه من قصه آدم‌های تنهای جنگ است.

 

امیر شهاب رضویان متولد 1344 همدان است و تاکنون بیش از 40 فیلم کوتاه، مستند، پویانمایی ساخته و هفت فیلم سینمایی را کارگردانی کرده است. 

 

او علاوه بر کارگردانی نقاشی هم می‌کند و طراحی پوستر روز جهانی مبارزه با نژادپرستی را در کشور هلند سال 1375 انجام داده است. آثار نقاشی او در نمایشگاه‌هایی در خارج از کشور و از جمله نمایشگاه جمعی هنرمندان در گالری «اشتول ورک» شهر کلن آلمان مهرماه 1375 به نمایش درآمده است.

 

نمایشگاه‌های انفرادی وی نیز با موضوع خاطره، رویا، جنگ پیش از این در چنیدن نقطه از آمریکا به نمایش درآمده است.

 

نمایشگاه نقاشی «از 57 تا 67 به روایت امیرشهاب رضویان» از روز جمعه (29 شهریور ماه) در گالری کاما برپا می‌شود. 

 

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند به خیابان پاسداران،گلستان دهم پلاک 44 طبقه دوم مراجعه کنند.

 

عکس1

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها