6/3/2020
چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
ساخت جایگاه‌های کوچک برای سوخت راهی برای کنترل ترافیک است
معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران:

ساخت جایگاه‌های کوچک برای سوخت راهی برای کنترل ترافیک است

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران از احداث جایگاه‌های سوخت کوچک‌ در پایتخت خبر داد و گفت:ساخت این جایگاه‌ها راه‌حلی برای کنترل ترافیک است.

اعتمادآنلاین|محسن پورسیدآقایی در بازدید میدانی و بررسی مشکلات ترافیکی منطقه 5  اظهارداشت: توسعه خط 4 و راه‌اندازی خط 6 مترو ضرورت دارد چراکه توسعه غربی خط 4 مترو، به میزان قابل‌توجهی مسافران بخش غربی پایتخت را در دستیابی به این امکان حمل‌ونقلی یاری رسانده همچنین خط 4 را به بهره‌وری حداکثری نزدیک خواهد ساخت.

 

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران بر ضرورت ساماندهی محدوده ترافیکی مجتمع تجاری کوروش نیز تاکید کرد و اظهارداشت: پس‌زدنِ صفِ ورودیِ پارکینگ مجتمع و اخلال و بی‌نظمی در عبور و مرور بزرگراه ستاری مهم‌ترین مشکل ترافیکی این مجتمع است که 2 طرح پیشنهادی به‌منظور ساماندهی ترافیک این محدوده مطرح‌شده است.

 

وی با اشاره به طرح‌های مطرح‌شده افزود: احداث پایانه از شمال به جنوب ستاری و استفاده از حاشیه شرقی بزرگراه ستاری به‌منظور تامین طول صف ورودی به کوروش در کمیته شبکه معابر شهر تهران بررسی خواهد شد.

 

پورسیدآقایی در ادامه، ساخت جایگاه‌های عرضه سوخت فشرده(کمپکت) را به‌عنوان راه‌حلی برای مدیریت و کنترل ترافیک و کاهش تقاضای سفر عنوان کرد و بر احداث جایگاه‌های سوخت کوچک‌مقیاس در سطح منطقه  تأکید کرد.

 

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران از توسعه ایستگاه‌های بی‌دود در منطقه 5 خبر داد و گفت: در حال حاضر ایستگاه بی‌دود میدان صادقیه راه‌اندازی شده اما احداث 3 ایستگاه دیگر در سطح منطقه 3 در دستور کار قرار دارد.

 

به گفته‌ی پورسیدآقایی بررسی موقعیت محدوده پیشنهادی پارک‌سوار و ایستگاه‌های خط 4 و 6 مترو، بازگشایی ورودیِ مترو اکباتان در پروژه مگامال، جایگزینی ورق‌های فلزی به‌جای شیشه در سرپناه‌های ایستگاه اتوبوس، لکه‌گیری و آسفالت و ترمیم مسیر اتوبوس‌های تندرو، از دیگر موارد مطرح‌شده در این جلسه بود.

 

منبع: فارس

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها