7/11/2020
شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۹
دختر 12ساله کرمانشاهی قربانی تجاوز شد/ مادر قربانی: همه ما را تهدید می‌کنند،مگر گناه‌مان چیست؟/ معاذی‌نژاد، روانکاو: نباید جای قربانی و متجاوز عوض شود/ گرم‌سخن، وکیل پرونده: اشد مجازات را می‌خواهیم
گزارش «اعتمادآنلاین» از داستان تجاوز به یک کودک در کرمانشاه:

دختر 12ساله کرمانشاهی قربانی تجاوز شد/ مادر قربانی: همه ما را تهدید می‌کنند،مگر گناه‌مان چیست؟/ معاذی‌نژاد، روانکاو: نباید جای قربانی و متجاوز عوض شود/ گرم‌سخن، وکیل پرونده: اشد مجازات را می‌خواهیم

«دایی‌هایش تهدیدمان کردند و پدرش به جای حمایت همین که رسید دخترم را به باد کتک گرفت. جرم من و دخترم چیست؟ چرا به جای آن مرد متجاوز ما باید بدبختی بکشیم؟» اینها را فرزانه.الف می‌گوید. مادر دختری که یک هفته، پیش وقتی به خانه رسید، با صحنه تجاوز به دختر 12 ساله‌اش روبه‌رو شد.

اعتمادآنلاین|روز 20 شهریور وقتی فرزانه از محل کارش به خانه برگشت دید که مردی بدون لباس در حال فرار کردن است. از سوی دیگر دخترش، را دید که با دست و پا و دهان بسته غرق خون نشسته و تقلا می‌کند.

 

مادر این دختر تلاش کرد به دنبال مرد برود، اما مرد متجاوز که همسایه هم بوده، به داخل خانه‌شان فرار کرد. مدتی گذشت تا بتواند خودش را جمع‌و‌جور کند و به پلیس زنگ بزند. او به اعتمادآنلاین گفت که پلیس هم به سرعت خودش را رساند: «کمتر از 10 دقیقه طول کشید تا پلیس رسید. به من گفتند همراه با دخترم به یک پزشک متخصص رجوع کنم. پزشک ماما هم تجاوز را تایید کرد و پس از آن به پزشکی قانونی هم رفتیم تا نامه بگیریم. همه چیز تایید شده، اما مساله اینجاست که حمایتی در قانون نیست.»

 

او گفت که حاضر نیست از حق دخترش بگذرد: «قاضی به من گفت تو که پول نداری، پیشنهاد پول اینها را قبول کن و رضایت بده یا اینکه دخترت را با همین پسر عقد کن. اما من حق دخترم را با پول عوض نمی‌کنم. نه پول می‌گیرم و نه اجازه می‌دهم دخترم به خانه آن خانواده برود. کسی که بارها زندان رفته و کارش هم موادفروشی است. هیچ‌وقت چنین کاری نمی‌کنم.»

 

مادر این دختر حالا از برخورد تند نزدیکان خودش دلگیر است: «گناه من و دخترم چیست که تمام مردان خانواده تهدیدمان می‌کنند؟ پدرش که 12 سال پیش ما را گذاشت و رفت، عید امسال برای اولین بار دخترش را دید و بعد از این ماجرا آمد و به جای اینکه کنارش باشد، او را به باد کتک گرفت. دایی‌هایش ما را تهدید می‌کنند. مگر ما چه گناهی کرده‌ایم؟»

 

این زن ادامه داد: «در تمام این سال‌ها با کار کردن در خانه مردم و چیدن سیب‌زمینی و پیاز از زمین‌های مردم با فرزندانم زندگی کرده‌ام و کاری هم به کسی نداشته‌ام. نباید حق‌مان خورده شود و تا آخرش هم سر این ماجرا می‌ایستم.»

 

معاذی‌نژاد، روانکاو: این دختر چند بار اقدام به خودکشی کرده است

 

مهوش معاذی‌نژاد روانشناس دختری است که حالا بیش از یک هفته از بدترین تجربه زندگی‌اش می‌گذرد. معاذی‌نژاد درباره جلسه مشاوره‌ای که با او و مادرش داشت به اعتمادآنلاین گفت: «این دختر به طور کامل فرو ریخته است. چند بار اقدام به خودکشی کرده و به ویژه به خاطر اینکه از سوی برخی از بستگان هم مورد شماتت مداوم قرار گرفته، میزان زجری که تحمل می‌کند بیشتر شده است. حالا ما درمان را آغاز کرده‌ایم و به خوبی می‌دانیم که این پروسه زمان‌بر است.»

 

این روان‌شناس به خلاء قانون در پرونده‌های اینچنینی هم اشاره کرد: «تشکیل پرونده‌های اینچنینی در طول هفته و ماه از شهرهای مختلف شنیده می‌شود. تازه آنهایی شنیده می‌شوند که به رسانه‌ها می‌رسند. خیلی‌ها آن‌قدر از این موضوعات واهمه دارند و احساس شرم می‌کنند که حتی حاضر نیستند شکایت کنند، چه رسد به اینکه بخواهند موضوع رسانه‌ای شود. به همین دلیل لازم است قانون فضایی ایجاد کند که افراد شاکی در پرونده‌های اینچنینی با قدرت بیشتری بتوانند دنباله ماجرا را بگیرند. نباید جای متجاوز و قربانی عوض شود.»

 

گرم‌سخن، وکیل پرونده: پدر هنگامه بعد از 12 سال آمده و می‌خواهد پیشنهاد 200 میلیونی تومانی متجاوز را هم قبول کند

 

فاطمه گرم‌سخن، وکیل پایه‌یک دادگستری، حالا به طور داوطلبانه این پرونده را بر عهده گرفته است. او با اشاره به اینکه پیمان.غ شخص متجاوز الان در زندان است به اعتمادآنلاین گفت: «ابتدا قاضی پرونده نسبت به ماجرا حساس نبود، اما حالا که پرونده به دادستانی رسیده، دادستان کرمانشاه به طور ویژه به آن پرداخته است. الان هم مرد متجاوز در زندان است، اما نکته عجیب اینکه خانواده او به واسطه داشتن قدرت مالی زیاد، مدام خانواده این دختر را تهدید می‌کنند. آن‌قدر که این زن و بچه‌هایش مجبور شده‌اند خانه‌شان را تغییر دهند.»

 

این وکیل دادگستری با اشاره به تایید شدن تجاوز ادامه داد: «این دختر حاصل یک ازدواج موقت است و نکته آزاردهنده اینکه پدرش که سال‌ها در کنار آنها حضور نداشته حالا به جای اینکه از دخترش حمایت کند او را به شدت کتک زده است. همچنین با وجود اینکه حضانت هنگامه به مادرش سپرده شده، اما خانواده فرد متجاوز مبلغ 200 میلیون تومان پول را به پدر پیشنهاد داده‌اند و پدر این دختر هم نسبت به آن بی‌میل نیست. در حال حاضر من پرونده را به دست گرفته‌ام و قطعاً نمی‌گذارم حق این بچه 12 ساله ضایع شود.»

 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها