6/1/2020
دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
10 هزار راننده در سامانه سپند ثبت نام کردند
فرمانده انتظامی پایتخت

10 هزار راننده در سامانه سپند ثبت نام کردند

فرمانده انتظامی پایتخت گفت: تاکنون 10 هزار راننده در سامانه سپند ثبت نام کرده اند و سایر رانندگان سرویس مدارس تا 15 مهر مهلت ثبت نام دارند.

اعتمادآنلاین|سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در حاشیه کارگاه آموزشی رانندگان سرویس مدارس صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: عدم رعایت قانون و مقررات توسط رانندگان سرویس مدارس خط قرمز پلیس است و اگر راننده سرویسی قوانین را رعایت نکند با او برخورد جدی خواهیم کرد.

 

وی افزود: در سال تحصیلی جدید بیش از 17 هزار سرویس مدرسه در پایتخت فعالیت می کنند.

 

سردار رحیمی ادامه داد: تاکنون بیش از 10 هزار راننده در سامانه سپند ثبت نام کردند.

 

فرمانده انتظامی پایتخت تاکید کرد: همانطور که قبلا گفتم آموزش مهمترین موضوعی است که در دستور کار پلیس قرار دارد و 3 هزار راننده ای که در سامانه سپند ثبت نام کردند آموزش های لازم را دریافت کردند.

 

وی گفت: مدیران مدارس باید افرادی را به عنوان رانندگان سرویس مدارس انتخاب کنند که از سلامت و صلاحیت لازم  برخوردار باشند چرا که مسئولیت سرویس های مدارس به عهده مدیران است.

 

سردار رحیمی تصریح کرد: در کنار سایر مسائل سلامت خودرو هم برای پلیس بسیار مهم است. هر سه ماه یک بار وضعیت تخلفات سرویس مدارس مورد بررسی قرار می گیرد و رانندگانی که قانون را رعایت کرده باشند تشویق می شوند و همچنین افرادی که مقررات را رعایت نکنند مورد تذکر قرار می گیرند.

 

فرمانده انتظامی پایتخت ادامه داد: در صورت بروز حادثه اولین مسئولیت به عهده مدیران مدارس است. تمامی رانندگان سرویس مدارس باید تا 15 مهر ماه در سامانه سپند ثبت نام کنند.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: پیش بینی ما این است با شروع مدارس افزایش 30 درصدی ترافیک داشته باشیم.

 

منبع: مهر

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها