5/26/2020
سه شنبه، ۰۶ خرداد ۱۳۹۹
ظرفیت پارکینگ مرز مهران، سه برابر افزایش پیدا می‌کند
معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای:

ظرفیت پارکینگ مرز مهران، سه برابر افزایش پیدا می‌کند

معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اعلام کرد: در حال حاضر ظرفیت پایانه برکت در مرز مهران 600 دستگاه اتوبوس بوده که سه پارکینگ پشتیبان نیز در کنار پارکینگ داخلی با ظرفیت 400 تا 600 دستگاه اتوبوس برای پشتیبانی از پایانه برکت ساخته شده و در مرحله نصب روشنایی قرار دارد که ظرفیت این پارکینگ را تا سه برابر افزایش می‌دهد.

اعتمادآنلاین|خداد مقبلی در نشستی که امروز به مناسبت سفرهای اربعین برگزار شد، اظهار کرد:‌ با در نظر گرفتن سه پارکینگ پشتیبان برای مرز مهران امیدواریم ظرفیت پارکینگ در این نقطه مرزی ضمن افزایش سه برابری به گونه‌ای باشد که مشکلات فضای لازم برای پارک کردن اتوبوس‌ها فراهم شود و بتواند در این زمینه کمک کننده پایانه برکت باشد.

 

وی افزود: اقدامات دیگری از جمله احداث 140 چشمه سرویس بهداشتی در مرز مهران، تجهیز زیر ساخت‌های پایانه مرزی میرجاوه برای ورود زائران پاکستانی و افغانستانی، احداث راه‌های ووردی و خروجی در جنوب پایانه برکت، جابجایی زائران اربعین از طریق اتوبوس‌های بین شهری در نقطه صفر مرزی، نصب روشنایی پارکینگ‌ها، انجام شده است تا بتوانیم خدمات رسانی بهتری به زائران اربعین حسینی داشته باشیم.

 

معاون برنامه ریزی سازمان راهداری حمل و نقل جاده‌ای گفت: پارکینگ خودروهای شخصی در مرز مهران نیز ظرفیت پتانسیل مناسبی دارد و البته این مساله در حوزه استحفاظی و اختیارات استانداری ایلام قرار دارد اما در کنار پارکینگ مهران، ظرفیت 1200 دستگاه در پارکینگ پشتیبان خودروی شخصی وجود دارد.

 

یوی افزود: کی دیگر از اقداماتی که تاکنون در نقاط مرزی کشور برای اربعین انجام دادیم، تکمیل سالن پایانه خسروی و انجام اقدامات از جمله احداث یکصد چشمه و نصب سیستم تهویه و سرمایش است که این مساله تا 10 روز آینده و قبل از آغاز سفر زوار برای اربعین نهایی می‌شود.

 

وی ادامه داد: هیچ مشکلی برای سوخت رسانی و تامین سوخت ناوگان اربعین و اتوبوس‌های در نظر گرفته شده برای جابجایی زائران اربعین نداریم و هماهنگی‌های لازم برای سوخت رسانی به ناوگان اتوبوس از طریق شرکت پالایش و پخش فرآوردهای نفتی انجام شده و حتی امسال جایگاه سوخت سیار را نیز فعال‌تر کرده‌ایم.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها