6/4/2020
پنج شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
دفاع از ناکامی بوکس در روسیه عوام فریبی است/ باید فرق دوغ و دوشاب مشخص شود
احدی، سرمربی سابق تیم ملی بوکس:

دفاع از ناکامی بوکس در روسیه عوام فریبی است/ باید فرق دوغ و دوشاب مشخص شود

اکبر احدی، سرمربی سابق تیم ملی بوکس، گفت: دفاع کردن از ناکامی بوکس در روسیه گول‌زدن و عوام‌فریبی خانواده بوکس است و جامعه بوکس این ناکامی را نمی‌پذیرد.

اعتمادآنلاین| رقابت‌های بوکس قهرمانی جهان از روز دوشنبه با حضور 365 بوکسور از 78 کشور در یکاترینبورگ روسیه آغاز شده و تیم ملی بوکس ایران با 6 ملی پوش راهی این دوره از مسابقات شد که متاسفانه  تمام 6  ملی پوش کشورمان شانس رسیدن به مدال جهانی را از دست دادند و از گردونه رقابت‌ها حذف شدند.

 

اکبر احدی، سرمربی سابق تیم ملی بوکس، در پاسخ به این سؤال که عملکرد تیم ملی بوکس در این دوره از مسابقات چطور بود، گفت: با قرعه ای خوبی که  تیم ملی در این مسابقات داشت باید ما بهترین نتیجه را کسب می‌کردیم و حداقل 2 مدال در این مسابقات به دست می‌آوردیم. ما نباید دلخوش باشیم که عراق و چین را در این مسابقات شکست دادیم.

 

وی در پاسخ به این سوال که رئیس فدراسیون بو.کس مدعی شده نتایج فراتر از انتظار بود و آیا شما با این موضوع موافق هستید یا خیر، گفت: دفاع کردن از ناکامی بوکس در روسیه گول‌زدن و عوام‌فریبی خانواده بوکس است وقتی ما با عراق و چین تایپه بازی نزدیک داریم و به تایلند می‌بازیم این فراتر از انتظار ثوری و کادر فنی است، اما جامعه بوکس این ناکامی را نمی‌پذیرد.

 

سرمربی سابق تیم ملی بوکس در ادامه صحبت‌های خود، عنوان کرد: با این ادعایی که کادر فنی و رئیس فدراسیون قبل از اعزام به مسابقات داشتند، تیم باید نتیجه خوبی را کسب می‌کرد. آنها مدعی بودند تمام امکانات را از لحاظ خوابگاه، لباس و حقوق ماهیانه برای بوکس در نظر گرفتند پس با این شرایط باید مدال می‌گرفتند, انصافاً در مسابقات جهانی بچه‌ها قرعه‌ خوبی داشتند، اما باید ببینیم در شرایط حساس کادر فنی چطور کنار رینگ کوچ می‌کرده است. به نظرم کادر فنی هیچ کمکی نتوانسته به ملی‌پوشان در طول مسابقات بکند.

 

احدی در واکنش به این سؤال که  آیا فیلم مبارز احسان روزبهانی را تماش کرده‌اید؟ نظر شما در مورد رفتارهای عجیبی که مربی تیم ملی در طول مبارزات کنار رینگ داشت چیست گفت: بله، وقتی مبارزه احسان روزبهانی را تماشا می‌کردیم یکی از مربیان صداهایی از خود در می‌آورد که خیلی برای ما عجیب بود! او صدای ضرباتی را از خود درمی‌آورد و به بازیکن می‌گفت که باید اینطور انجام دهید! حالا اینکه یک بازیکن داخل رینگ باید چطور متوجه شود که این صداها چه معنی در طول مبارزات دارد را مربی تیم ملی باید توضیح دهد! بچه‌های تیم ملی از نظر هماهنگی دست و پا واقعا مشکل داشتند، رفتار کادر فنی بیرون از رینگ کنترل روحی و روانی بچه‌ها را به هم ریخته بود و آنها نیز با استرس مبارزه می‌‌کردند.

 

وی در پاسخ به این سؤال که سرمربی تیم ملی مدعی شده بوکسورها در این رقابت‌ها با ناداوری روبه‌رو شدند آیا شما این موضوع را قبول دارید یا خیر، گفت: هیچگونه ناداوری وجود نداشت؛ کادر فنی ایراد زیادی داشت آقایان گویا یادشان رفته وقتی ما در قهرمانی آسیا گفتیم داوری سر بازیکنان را برید، آنها چطور واکنش از خود نشان میدادند! آقایان در خانه نشسته بودند و مدام در بوق کرنا می‌کردند که هیچ گونه ناداوری در مسابقات قهرمانی آسیا نشده است. حالا من نمی‌دانم که رئیس فدراسیون و سرمربی تیم ملی چطور مدعی می‌شوند در رینگ جهانی ناداوری رخ داده است. تنها ناداوری که ما در این مسابقات دیدیم بازی شوریان با نماینده عراق بود. داوران در این رقابت‌ها به نفع ما قضاوت کردند و حق بوکسور عراق را نادیده گرفتند. باید اینطور بگویم تنها ناداوری در مسابقات ملی‌پوشان ما همین بود.

 

سرمربی سابق تیم ملی بوکس در پاسخ به این سوال که آیا شما با تغییر در کادر فنی موافق هستید یا خیر، گفت: خیر باید تیم ملی با همین کادر فنی تا المپیک 2020 به کار خود ادامه دهد. آقایان با تغییراتی که در کادر فنی ایجاد کردند، ضربه مهلکی را به تیم ملی زدند و حالا هم آنهایی که مسبب این موضوع بودند باید تا المپیک با همین کادر فنی پیش  بروند تا فرق دوغ و دوشاب مشخص شود.

 

منبع: فارس

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها