نجات 10 نفر از میان دود و آتش یک ساختمان مسکونی | اعتمادآنلاین
9/29/2020
سه شنبه، ۰۸ مهر ۱۳۹۹
نجات 10 نفر از میان دود و آتش یک ساختمان مسکونی
ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران خبر داد؛

نجات 10 نفر از میان دود و آتش یک ساختمان مسکونی

سیدجلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از نجات 10 تن از ساکنان یک ساختمان مسکونی از میان دود و آتش خبر داد.

اعتمادآنلاین| سیدجلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، گفت: حوالی ساعت 10:48 صبح امروز وقوع حادثه حریق در یک ساختمان مسکونی به سامانه 125 اطلاع داده شد که درپی آن ستاد فرماندهی آتش نشانان سه ایستگاه را به همراه تشک نجات، نردبام هیدرولیکی و خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه واقع در خیابان رسالت اعزام کرد. 

 

وی با اشاره به حضور آتش نشانان در محل گفت: پس از حضور عوامل آتش نشانی در محل مشاهده شد که حریق در طبقه دوم یک ساختمان هفت طبقه 14 واحدی، رخ داده و درپی آن تمام فضای اتاق پذیرایی واحد مسکونی حدودا 100 متری شعله ور شده و شعله های آتش در حال سرایت به امکان مجاور است.

 

ملکی با بیان اینکه دود زیادی طبقات این ساختمان را فرا گرفته بود، اظهار کرد: آتش نشانان با تقسیم شدن به دو گروه همزمان با ایمن سازی محل، عملیات خود برای اطفای حریق و نجات ساکنان محبوس شده در میان دود و آتش را آغاز کردند که یک گروه از آتش نشان موفق شدند 10 نفر از ساکنان این ساختمان شامل پنج زن و پنج مرد را از طریق راه پله و نردبام هیدرولیکی از میان دود و آتش نجات دهند.

 

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران ادامه داد: افراد نجات یافته در اختیار عوامل اورژانس قرار گرفتند که یک نفر از آنان به دلیل دودگرفتگی به بیمارستان منتقل شد و مابقی افراد خدمات درمانی را در همان محل دریافت کردند.

 

ملکی با اشاره به عملیات گروه دیگر آتش نشانان برای اطفای حریق گفت: همزمان گروه دیگر از آتش نشانان نیز اقدام به مهار و اطفای کامل شعله های آتش کرده و از سرایت آن به طبقات بالایی و واحد مجاور جلوگیری کردند.

 

وی با بیان اینکه علت این حادثه از سوی کارشناسان سازمان آتش نشانی در حال بررسی است، گفت: آتش نشانان پس از ایمن سازی محل و انجام عملیات لکه گیری در ساعت 12:03 به عملیات خود خاتمه دادند.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها