4/6/2020
دوشنبه، ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
تسلیت معاون امور هنری برای درگذشت مسعود عربشاهی

تسلیت معاون امور هنری برای درگذشت مسعود عربشاهی

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درگذشت مسعود عربشاهی، هنرمند نقاش راتسلیت گفت.

اعتمادآنلاین| سید مجتبی حسینی _ معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی _ در پیام تسلیتی برای درگذشت مسعود عربشاهی نوشته است:

 

«عربشاهی از نقاشان نوگرای ایران چند دهه در تاریخ کهن و آثار آن کنکاش و در جلوهها و قالبهای مدرنیستی نمادهای متنوع تاریخی و فرهنگی را بازخوانی کرد تا شاید ما در برابر سکوت رمزآلود آثارش صداهایی از گذشتههای دور را بشنویم و به آن بیندیشیم. عربشاهی چند دهه در تاریخ کهن و جهان هنر کنکاش کرد و آثاری مدرن به یادگار گذاشت که بن مایه اندیشهای مشترک دارند، اما تفاوت و تمایز نیز دارند.

 

درگذشت هنرمند گرانقدر مسعود عربشاهی را به خانواده ارجمند این هنرمند، هنرمندان و هنردوستان تسلیت میگویم و علو درجات را از درگاه خداوند متعال برای آن زنده یاد خواستارم. روحش شاد و یادش گرامی.»

 

مسعود عربشاهی، نقاش و مجسمه‌ساز ایرانی روز چهارشنبه (27 شهریور ماه) در سن 84 سالگی بر اثر عارضه قلبی - ریوی دار فانی را وداع گفت.

 

عربشاهی با داشتن دهه‌ها تجربه کار در زمینهٔ نقش برجسته و کارهای اجرایی بر نمای ساختمان‌ها، همراه با تکنیک منحصر به‌فرد خود در اجرای سالن‌های کنفرانس که شهرت جهانی دارد، در ایران و سایر کشورها کارهای اجرایی بزرگی را انجام داده‌ است.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها