10/18/2019
جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸
تولید هدفونی که قادر به شناسایی هویت مالکش است

تولید هدفونی که قادر به شناسایی هویت مالکش است

محققان از تولید هدفون تازه‌ای خبر داده‎اند که قادر به شناسایی هویت مالکان گوشی‌های هوشمند از طریق بررسی شرایط داخل گوش آن‌هاست.

اعتمادآنلاین| هدفون‌های کوچکی که در گوش جای می گیرند روز به روز محبوب تر می شوند و پژوهشگران دانشگاه بوفالو سیستمی را طراحی کرده‌اند که باعث می شود هدفون‌های مذکور برای کمک به شناسایی هویت کاربران قابل استفاده باشند.

 

با توجه به اینکه هدفون‌های بی‌سیم به طور گسترده برای صحبت کردن با گوشی‌های هوشمند نیز به کار می روند، افزودن چنین قابلیتی به آنها برای تایید هویت مالکان تلفن های همراه بسیار جذاب است.

 

فناوری یادشده که ایر اکو نام گرفته با ایجاد تغییراتی در هدفون های بی سیم تجاری با مدل های مختلف، در تمامی آن‌ها قابل اعمال است. برای شناسایی هویت افراد از این طریق علائم صوتی در درون محیط داخلی گوش منتشر می شوند و جذب و انعکاس آنها در داخل مجاری گوش برای تایید هویت و شناسایی اشخاص مختلف به کار می رود.

 

از سوی دیگر، یک میکروفون کوچک افزوده شده به داخل هدفون‌ها برای دریافت علائم صوتی و انتقال آنها از طریق بلوتوث به اپلیکیشنی ویژه که بر روی گوشی نصب می شود، مورد استفاده قرار می گیرد.

 

اطلاعات ثبت گوشی در درون این اپلیکیشن نگهداری می شود و با افزودن داده های مربوط به شرایط داخل گوش افراد می توان تایید هویت افرادی که از هر تلفن همراه استفاده می کنند را ساده تر کرد.

 

از این روش تا به حال با موفقیت برای شناسایی هویت 20 داوطلب مختلف استفاده شده است.

 

استفاده از روش یادشده محدودیتی ندارد و می‌توان از آن در نقاط و اماکن ساکت یا پرسروصدا بهره گرفت.

 

منبع: مهر

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها