آمریکا و عربستان به دنبال جنگ نیستند | اعتمادآنلاین
9/29/2020
سه شنبه، ۰۸ مهر ۱۳۹۹
 آمریکا و عربستان به دنبال جنگ نیستند
لئون پانتا، وزیر دفاع اسبق آمریکا:

آمریکا و عربستان به دنبال جنگ نیستند

وزیر دفاع اسبق آمریکا در مصاحبه‌ای که امروز از شبکه فاکس بیزنس پخش می‌شود گفت که نه آمریکا و نه عربستان سعودی نمی‌خواهند درگیر یک جنگ دیگر در خاورمیانه شوند.

اعتمادآنلاین| تارنمای فاکس بیزنس با انتشار بخشی از این مصاحبه که مشروح آن ساعاتی دیگر پخش می شود به نقل از  لئون پانتا، وزیر دفاع اسبق آمریکا نوشت: بر اساس تجربه خود در وزارت دفاع می گویم که مشکل گزینه نظامی آن است که هر زمان به ایران حمله شود، ایرانیان با حمله به نیروهای ما در منطقه به آن پاسخ خواهند داد.

 

وزیر دفاع دولت باراک اوباما همچنین مدعی شد که اگر مدارک کماکان نشان دهد که ایران مسئول حمله به تاسیسات نفتی آرامکو بوده است، اقدام جنگی علیه عربستان سعودی رخ داده است.

 

یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن ساعت چهار بامداد روز شنبه 23 شهریور ماه در عملیات توازن بازدارندگی دوم پالایشگاه های بقیق و خریص شرکت نفتی دولتی آرامکو را هدف 10 پهپاد خود قرار دادند که در پی آن حدود 50 درصد از صادرات نفت خام این کشور کاسته شد.

 

عربستان از پنج سال پیش مردم یمن را هدف حملات مداوم قرار داده که در نتیجه آن هزاران نفر جان باخته و تعداد زیادی مجروح شده اند.

 

نیروهای یمنی نیز پس از چند بار تهدید به انتقام در نهایت به تاسیسات نفتی آرامکو حمله کردند.

 

منبع: ایرنا 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها