6/2/2020
سه شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹
کاهش 17میلیون یورو ارزبری در ایران خودرو
مدیر عامل ایران‌خودرو خبر داد

کاهش 17میلیون یورو ارزبری در ایران خودرو

مدیر عامل ایران‌خودرو از داخلی سازی 42 قطعه با همکاری 23 سازنده داخلی و با کاهش ارزبری 17.41 میلیون یورو در تیراژ یک ساله تولید خبر داد.

اعتمادآنلاین| فرشاد مقیمی از داخلی سازی 42 قطعه با همکاری 23 سازنده داخلی و با کاهش ارزبری 17.41 میلیون یورو در تیراژ یک ساله تولید خبر داد و گفت: با اجرای طرح جهاد خودکفایی قطعات که در زنجیره تامین گروه صنعتی ایران خودرو آغاز شده تاکنون 42 قطعه داخلی سازی شده که کاهش ارزبری بیش از 17 میلیون یورویی به همراه داشته است.

 

وی همچنین از همکاری با 32 قطعه ساز برای داخلی سازی 67 قطعه در میز‌های اول و دوم خودکفایی وزارت صمت خبر داد و گفت: خودکفایی این قطعات در مجموع 698 میلیون یورو کاهش ارزبری در بر خواهد داشت.

 

مقیمی تصریح کرد: از این قطعات، 9 قطعه تاکنون به تولید انبوه رسیده و 7 قطعه نیز بزودی به تولید انبوه خواهد رسید.

 

وی افزود: در حال حاضر، ایران‌خودرو همکاری با دیگر سازمان‌ها را در دستور کار خود قرار داده که حاصل آن تعریف 27 پروژه مشترک بوده است. بیشتر این پروژه‌ها طی امسال و سال 99 به بهره برداری خواهند رسید.

 

مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو بهره برداری از زنجیره ارزش و به‌کارگیری پتانسیل‌های موجود در کشور برای خودکفایی مجموعه‌ها را از دیگر فعالیت‌های این خودروساز برشمرد و گفت: برنامه ریزی برای پیشبرد اهداف خودکفایی مبتنی بر اقتصاد مقاومتی آغاز شده و با جدیت دنبال می‌شود.

 

گفتنی است، ایران‌خودرو در مجموع 148 پروژه برای خودکفایی قطعات در سال 98 و بیش از 110 پروژه برای سال آینده تعریف کرده که با داخلی سازی حاصل از قطعات این پروژه‌ها کاهش ارزبری قابل توجهی در صنعت قطعه سازی کشور حاصل خواهد شد.

 

منبع: میزان

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها