1/25/2020
شنبه، ۰۵ بهمن ۱۳۹۸
مبلغ ترخیص کودکان از مراکز بهزیستی 10 درصد افزایش یافت
مدیرکل دفتر  امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور:

مبلغ ترخیص کودکان از مراکز بهزیستی 10 درصد افزایش یافت

مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور گفت: مبلغی که برای ترخیص کودکان از مراکز نگهداری بهزیستی درنظر گرفته از 18 میلیون تومان با 10 درصد افزایش به 20 میلیون تومان رسید.

اعتمادآنلاین|سعید بابایی روز سه شنبه افزود: برخی فرزندان ممکن است چون آموزش یا مهارتی ندارند این مبلغ را به سرعت و به اشتباه خرج کنند بنابراین امسال تاسیس مراکز رشد برای فرزندان بهزیستی آغاز شده است.

 

وی اضافه کرد: در مراکز رشد بهزیستی، خلاقیت فرزندان مراکز نگهداری مورد توجه قرار می گرد برای ایجاد یا افزایش مهارت ها زمینه سازی می شود و در نهایت این مهارت ها و آموزش ها منجر به اشتغال فرزندان بهزیستی می شود.

پیوندهای عاطفی کودکان با پرسنل مراکز نگهداری

 

مدیرکل دفتر  امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور اظهار داشت: به جای اینکه از واژه «ترخیص» برای فرزندان بهزیستی استفاده کنیم، فرآیند مستقل شدن آنان ر ا پیگیری می کنیم.

 

بابایی با بیان اینکه برای تعیین مبلغ ترخیص فرزندان بهزیستی، هر سال شورایی تشکیل می شود، افزود: پس از ترخیص همچنان خدمات مشاوره ای برای فرزندان بهزیستی ادامه دارد و گاهی ممکن است آنان خدمات موردی نیز دریافت کنند.

 

وی اضافه کرد:  نباید احساس کنیم فرزندان از بهزیستی جدا می شوند، چون آنان همواره به مراکز  بهزیستی، بازگشت دارند چراکه  احساس عاطفی با بسیاری از همکاران و خانواده های پرسنل بهزیستی دارند.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها