8/13/2020
پنج شنبه، ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
 ارکستر «سوگ آزادگی» به آهنگسازی فردین خلعتبری اجرا می‌شود

ارکستر «سوگ آزادگی» به آهنگسازی فردین خلعتبری اجرا می‌شود

ویژه‌برنامه نمایشی ـ موسیقایی «سوگ آزادگی» به آهنگسازی فردین خلعتبری و کارگردانی مجید خسروآبادی از روز 13 مهر ماه اجرا می‌شود.

اعتمادآنلاین| مجتبی خشایارفرد، معاون فرهنگی و گردشگری شرکت نوسازی عباس آباد در توضیح این پروژه بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته طی روزهای 13 تا 22 مهرماه 1398 پروژه نمایشی ـ موسیقایی «سوگ آزادگی» به کارگردانی مجید خسروآبادی و آهنگسازی فردین خلعتبری به میزبانی منطقه فرهنگی هنری عباس آباد در بوستان «آب و آتش» تهران برگزار می‌شود.

 

وی ادامه داد: این پروژه در قالب مجلس شبیه‌خوانی «حربن یزید ریاحی» بر اساس نسخه مشهور و معتبر «میرعزا» از معتبرترین نسخه نویسان تعزیه در ایران اجرا می‌شود که به اعتقاد من با توجه به طراحی و پشتیبانی فنی که برای اجرای پروژه در نظر گرفته شده مخاطبان شاهد یکی از بزرگترین و باشکوه‌ترین پروژه‌های طراحی شده با استفاده از نشانه‌های مجالس شبیه‌خوانی در ایران به ویژه مجالس تعزیه اجرا شده در تکیه دولت خواهند بود.

 

خشایارفرد گفت: حضور 10 بازیگر اصلی به همراه 60 هنرور به علاوه جلوه‌های ویژه نمایشی که برای این کار تدارک دیده شده حجم پیش تولید کار را برای طراحان و برگزارکنندگان پروژه بسیار سنگین کرد. این در حالی است که برای ساخت موسیقی پروژه نیز ما با بهره‌مندی از حضور فردین خلعتبری به عنوان یکی از برترین آهنگسازان کشورمان فضای متفاوتی را پیش‌روی مخاطب قرار خواهد داد که به اعتقاد من می‌تواند دربرگیرنده ویژگی‌های متفاوتی در این قالب‌های نمایشی باشد.

 

معاون فرهنگی و گردشگری شرکت نوسازی عباس آباد با اشاره به حضور یک ارکستر متشکل از نوازندگان سازهای ایرانی اظهار کرد: آقای خلعتبری برای آهنگسازی این پروژه نمایشی ـ موسیقایی که زمان اجرای آن 90 دقیقه خواهد بود، بیش از 53 قطعه را به صورت مجزا آهنگسازی کرده است. ضمن اینکه حین اجرای پروژه گروهی از نوازندگان سازهای ایرانی به صورت زنده بخش اجرای موسیقی را به عهده خواهند داشت.

 

وی در پایان گفت: تمام تلاش معاونت فرهنگی و گردشگری شرکت نوسازی عباس‌آباد بر این بوده تا یک پروژه نمایشی ـ موسیقایی با تکیه و بهره‌گیری از اصالت تعزیه ایرانی به عنوان یک گونه بسیار مهم و ارزشمند نمایش در ایران که مخاطبان فراوانی دارد پیش‌روی شهروندان قرار گیرد و امیدوارم مخاطبان و کارشناسان حوزه نمایش و موسیقی نیز با تماشای این پروژه از کاری که انجام گرفته راضی باشند.

 

پروژه نمایشی ـ موسیقایی «سوگ آزادگی» به کارگردانی مجید خسروآبادی و آهنگسازی فردین خلعتبری ساعت 18:30 روزهای 13 تا 22 مهرماه با مدت زمان 90 دقیقه به میزبانی معاونت فرهنگی گردشگری شرکت نوسازی عباس آباد میزبان مخاطبان خواهد بود.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها