5/27/2020
چهارشنبه، ۰۷ خرداد ۱۳۹۹
فقر، فساد، فحشا و بیکاری مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی کشورند/ تعامل با دنیا همه آسیب‌های اجتماعی را ریشه‌کن می‌کند/ همه سلایق سیاسی به منظور رفع فقر با هم متحد شوند/ تا فقر حل نشود باید هر روز منتظر چالش‌های جدیدی باشیم
رضایی، نماینده شیراز و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین»:

فقر، فساد، فحشا و بیکاری مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی کشورند/ تعامل با دنیا همه آسیب‌های اجتماعی را ریشه‌کن می‌کند/ همه سلایق سیاسی به منظور رفع فقر با هم متحد شوند/ تا فقر حل نشود باید هر روز منتظر چالش‌های جدیدی باشیم

مسعود رضایی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، بیکاری، مشکلات اقتصادی، سست شدن بنیاد خانواده، بی‌اعتمادی اجتماعی، اعتیاد، انواع خشونت‌ها علیه زنان و کودکان، طلاق و فحشا را از جمله مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی کشور برشمرد که ریشه در فقر دارند و با ایجاد تعامل با دنیا می‌توان همه این آسیب‌ها را رفع کرد.

اعتمادآنلاین|مسعود رضایی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، به مهم‌ترین چالش‌های اجتماعی موجود در کشور اشاره کرد و گفت: بیکاری، مشکلات مالی و اقتصادی، سست شدن بنیاد خانواده، بی‌اعتمادی اجتماعی، اعتیاد، کودکان کار، زنان سرپرست خانوار، انواع خشونت علیه زنان و کودکان، طلاق، فحشا و... از مهم‌ترین آسیب‌های اجتماعی کشور هستند که در نهایت ریشه همه آنها به فقر می‌رسد.

 

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در کشوری که فقر و نیازمندی به وجود آمده باید این فضای خالی را پر کرد. چراکه انسان فقیر برای پر کردن این خلأ دنبال انواع فساد و مواد مخدر و دور زدن قانون و هر تخلفی می‌رود.

 

رضایی گفت: در صورتی که بتوانیم مشکل مالی و اقتصادی جامعه را حل کنیم، 80 درصد چالش‌های اجتماعی دیگر حل می‌شوند.

 

عضو فراکسیون امید مجلس عنوان کرد: تا زمانی که نتوانیم فقر را ریشه‌کن کنیم باید منتظر چالش‌های جدی دیگری در کشور باشیم.

 

او توضیح داد: گاهی چالش‌هایی به وجود می‌آید که در نهایت به فقر و نیاز افراد در جامعه برمی‌گردد. پس اگر بخواهیم مشکلات کشور را ریشه‌ای حل کنیم، باید فقر و نیاز اقتصادی آن را برطرف کنیم. اقتصاد هم بدون ارتباط با پیرون انسان و جهان حل نمی‌شود.

 

رضایی در همین راستا تاکیر کرد: وقتی ارتباط‌‌مان با جهان قطع شود نمی‌توانیم نیازهای دیگر زندگی‌مان را رفع کنیم. در این صورت روزبه‌روز نیازمندی‌مان بیشتر می‌شود. بنابراین باید تدبیری بیندیشیم و همه سلایق سیاسی مختلف دور هم جمع شویم و روی یک وجه اشتراک، که کشور ایران است، به وحدت نظر برسیم.

 

این نماینده اصلاح‌طلب عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان گفت: برای رسیدن به این هدف مشترک و منافع ملی، باید مسائل و مشکلات سیاسی‌مان را با دنیا حل کنیم و در این صورت همه راه‌ها به رویمان باز می‌شوند و مشکلات و محدودیت‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و... از بین می‌روند و طبیعی است فقر که مادر همه آسیب‌های اجتماعی است هم حل می‌شود.

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها