5/27/2020
چهارشنبه، ۰۷ خرداد ۱۳۹۹
راه‌اندازی صنایع تبدیلی برای توسعه بخش کشاورزی ضروری است
حسینی شاهرودی، نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس:

راه‌اندازی صنایع تبدیلی برای توسعه بخش کشاورزی ضروری است

سیدحسن حسینی شاهرودی، نماینده مردم شاهرود و میامی درمجلس شورای اسلامی، گفت: با گسترش صنایع تبدیلی در بخش کشاورزی فرصت‌های شغلی جدید ایجاد شده و موجب افزایش درآمد روستاییان می‌شود.

اعتمادآنلاین| سیدحسن حسینی شاهرودی، نماینده مردم شاهرود و میامی درمجلس شورای اسلامی، عصر چهارشنبه در حاشیه سفر استاندار سمنان به شهرستان میامی در جمع خبرنگاران گفت: احداث ناحیه صنعتی کالپوش گام موثری برای کاهش مهاجرت روستاییان به شهرهاست.

 

وی افزود : با توجه به وعده شرکت شهرک های صنعتی استان سمنان، تا یکسال آینده تمامی زیرساخت های این ناحیه صنعتی فراهم خواهد شد.

 

 نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی درمجلس شورای اسلامی افزود : باید در بخش کشاورزی به سمت صنعتی و مکانیزه شدن گام برداشته شود، باید صنعت در این منطقه رونق یافته و از تک محصولی بودن فاصله گرفته شود.

 

حسینی شاهرودی با بیان اینکه شهرستان میامی به عنوان یکی از 31 شهرستان کمتر توسعه یافته در کشور انتخاب شده، اظهار داشت : مدیریت جهادی در راستای توسعه و توانمندسازی منطقه ضروری است.

 

نماینده مردم شهرستان های و میامی درمجلس شورای اسلامی گفت : اولین سازه آهنی منازل جدید در حسین آباد کالپوش ، احداث شده و با تلاش مسئولان و سرعت بخشیدن به روند اجرایی طرح، مشکلات مردم آسیب دیده رفع شود، تسریع در ساخت وساز و همچنین فراهم نمودن زیرساخت ها در منطقه کالپوش ضروری است.

 

حسینی گفت: تنوع آب و هوایی و خاک مساعد شرایط برای تولید انواع محصولات کشاورزی و دامپروری را در مناطق مختلف شهرستان فراهم کرده که با گسترش صنایع تبدیلی صادرات محصولات مختلف کشاورزی انجام خواهد شد. ‍‍

 

نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی درمجلس شورای اسلامی در نشست توسعه شهرستان میامی نیز گفت: در اجرای سند توسعه این شهرستان ، نیاز است تمامی ابعاد توسعه در نظر گرفته شود ، نبود برنامه توسعه، یکی از دلایل اصلی کمتر توسعه یافتگی این منطقه است.

 

 فرماندار میامی هم در این نشست با بیان اینکه این شهرستان جزء 31 شهرستان کم برخوردار معرفی شده ، افزود : بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت کشور، ستاد توسعه شهرستان میامی به ریاست استاندار سمنان تشکیل و موضوع های مربوط به توسعه شهرستان در این ستاد پیگیری می شود.

 

احمد ملایری تصریح کرد: اجرای سریع پروژه های اقتصاد مقاومتی و ارتقای شاخص های توسعه شهرستان از مهم ترین اهداف تشکیل ستاد توسعه این شهرستان است.

 

فرماندار میامی ادامه داد: دستگاه های اجرایی طرح های مهم برای سرمایه گذاری شهرستان را تهیه و اولویت بندی نمایند و به فرمانداری ارسال کنند.

 

ملایری گفت: ظرفیت ها، نیازها، و مشکلات شهرستان میامی احصاء و اولویت بندی شود تا نسبت به آنها اقدامات لازم صورت پذیرد.

 

وی افزود: اقشار مختلف مردم در راستای توسعه شهرستان نظرات و پیشنهادات خود را به فرمانداری شهرستان ارسال نمایند.

 

کمبود امکانات و زیر ساخت ها در میامی باعث شد که جزو 31 شهرستان اولویت دار توسعه پایدار در کشور معرفی و ضرورت شتاب در توسعه آن افزایش یابد. سند توسعه 31 شهرستان کمتر توسعه یافته کشور با حضور وزیر کشور 14 اسفند 97رونمایی شد.  شهرستان میامی با جمعیتی بیش از 40 هزار تن در شرق استان سمنان واقع است.

 

تامین نیروی انسانی در برخی از ادارات، چارت سازمانی ، ارتقاء نمایندگی های دستگاه های اجرایی ، تجهیز بیمارستان امام رضا (ع) میامی، آبرسانی روستایی ، تقویت شهرک صنعتی میامی و احداث شهرک صنعتی کالپوش و مرمت و بهسازی راه های مواصلاتی، از جمله نیاز های این منطقه است.

 

شهرستان میامی با جمعیتی بیش از 40 هزار تن در شرق استان سمنان قرار دارد. 

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها