6/4/2020
پنج شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
اعتبار باشد، خدمات پیشگیران توانبخشی تحت پوشش بیمه می‌رود
دبیر و رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت:

اعتبار باشد، خدمات پیشگیران توانبخشی تحت پوشش بیمه می‌رود

دبیر و رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت گفت: اگر بیمه‌ها بتوانند منابع مالی مورد نیاز را تامین کنند، علاقه‌مند هستند که خدمات پیشگیرانه و توانبخشی را تحت پوشش قرار دهند؛ چراکه بازگشت منابع از محل تحت پوشش قرار دادن خدمات پیشگیری، بالا است.

اعتمادآنلاین|سیدسجاد رضوی اظهار داشت: جلسه بعدی شورای عالی بیمه سلامت کشور اواخر مهرماه برگزار می‌شود و با همکاری بیمه‌ها و معاونت درمان، مصوباتی در این نشست مطرح و تصویب می‌شود.

 

وی با بیان اینکه در جلسه بعدی شورای عالی بیمه سلامت، تعرفه‌های پزشکی سال 99 مورد بررسی قرار می‌گیرد، افزود: در حال حاضر کارهای کارشناسی تعرفه‌های پزشکی سال آینده در حال انجام است و مقرر شده که در صورت ترجمه کتاب تعرفه نسبی و عدم بار مالی، تعرفه‌های کتاب تعرفه نسبی خدمات، اجرا شود.

 

دبیر و رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت با اشاره به مصوبه جلسه قبل شورای عالی بیمه در خصوص خدمات توانبخشی معلولان، گفت: به شرط تامین منابع سازمان برنامه و بودجه و بر اساس بسته خدمتی که از سوی معاونت درمان تعریف می‌شود، به معلولان خدمات توانبخشی ارائه می‌شود.

 

بنابر اعلام وبدا، رضوی افزود: اگر بیمه‌ها بتوانند خدمات توانبخشی را تحت پوشش قرار دهند که البته وظیفه دولت نیز هست، می‌توان شاهد کاهش مشکلات درمانی در معلولان بود و پوشش خدمات توانبخشی، از صرف هزینه‌های سنگین درمانی برای بیمه‌ها، جلوگیری می‌کند.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها