8/15/2020
شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
رزیتا علیپور دومین طلایی کارته ایران در روسیه

رزیتا علیپور دومین طلایی کارته ایران در روسیه

رزیتا علیپور با برتری در دیدار پایانی وزن 61- کیلوگرم ششمین مرحله لیگ برتر کاراته وان روسیه به دومین مدال طلای کاراته بانوان ایران در روسیه دست یافت.

اعتمادآنلاین|روز پایانی از ششمین مرحله رقابت‌های لیگ برتر کاراته وان در سال 2019،  امروز(یکشنبه) در روسیه  شد و رزیتا علیپور در دیدار فینال وزن 61- کیلوگرم با نتیجه یک بر صفر از سد هایا جوما، دارنده سه مدال برنز رقابت‌های کاراته وان در سال 2019 گذشت تا دومین مدال طلای کاراته بانوان ایران را در مسکو کسب کند. 

 

علیپور روز گذشته(شنبه) برای حضور در دیدار نهایی وزن 61- کیلوگرم بانوان، در دور نخست با نتیجه 5 بر یک از سد نینا رادینویچ از سوئیس گذشت. او در دور دوم پس از تساوی صفر-صفر مقابل جوانا رکویچ، قهرمان جهان در سال 2018 در هانتی پیروز شد.

 

او در سومین گام با نتیجه 5 بر صفر مقابل لائورا سیورت، دارنده مدال برنز کاراته وان پاریس در سال 2019 به برتری دست یافت. نماینده کاراته کشورمان در چهارمین دیدار خود نیز با نتیجه 3 بر صفر از سد بیتسام سادینی از مراکش عبور کرد.

 

نماینده وزن 61- کیلوگرم کشورمان در دیدار نیمه‌نهایی نیز مقابل جیانا لطفی دارنده مدال برنز جهان در سال 2018 از مصر به برتری دست یافت تا  به دیدار فینال صعود کند.

 

پیش از این سارا بهمنیار موفق به کسب مدال طلا شده بود و بهمن عسگری نیز مدال برنز کسب کرده بود. طراوت خاکسار و حمیده عباسعلی نیز با شکست در دیدار رده‌بندی، پنجم شدند.

 

ششمین مرحله رقابت‌های لیگ برتر کاراته وان در سال 2019 با حضور 642 کاراته‌کا از 85 کشور جهان از روز جمعه 12 مهرماه در شهر مسکو روسیه آغاز و امروز با برگزاری رقابت‌های رده‌بندی و نهایی به پایان خواهد رسید.

 

منبع: تسنیم

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها