8/13/2020
پنج شنبه، ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
تمام تلاش خود را برای حمایت از دانشجویان انجام می‌دهیم
منصور غلامی، وزیر علوم در صحن علنی امروز مجلس؛

تمام تلاش خود را برای حمایت از دانشجویان انجام می‌دهیم

منصور غلامی، وزیر علوم، فناوری و تحقیقات، در صحن علنی امروز مجلس درباره اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی بیان کرد: ما به دنبال تقاضامحور کردن پایان‌نامه‌های دانشگاهی بوده و یک سامانه برای تامین اعتبار پژوهش‌های دانشگاهی ایجاد شده است. رابطه بین صنعت و دانشگاه رو به بهبود است.

اعتمادآنلاین| منصور غلامی، وزیر علوم، فناوری و تحقیقات، در جلسه علنی امروز ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص اقدامات انجام شده از سوی وزارت علوم برای ارتقاء سطح کیفی رفاهی دانشجویان، اساتید دانشگاهی و همچنین اشتغالزایی برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در پاسخ به نماینده مبارکه، گفت: دانشجویان تحصیلات تکمیلی در سال‌های اخیر افزایش چشمگیری داشته و مبدا تحول و توسعه علمی کشور شده‌اند که نتیجه آن ارتقاء جایگاه علمی کشور و همچنین افزایش مراکز توسعه و تحقیقات علمی است. حمایت‌هایی که در این بخش صورت می‌گیرد وظیفه ماست و تمام تلاش خود را متناسب با امکاناتی که در اختیار داریم انجام می‌دهیم.

 

وی در ادامه اظهار کرد: در خصوص اشتغالزایی دانش آموختگان دانشگاهی علی‌رغم این‌که این موضوع از حوزه مسئولیت وزارت علوم خارج است تمام توانمندی و ظرفیت خود را در سطوح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به کار گرفته‌ایم. در خصوص حمایت‌های مالی و رفاهی از دانشجویان توانمندی ما در حد ظرفیتی است که از طریق صندوق رفاه دانشجویان در اختیار قرار می‌گیرد و اگر در بخش‌هایی با کاستی مواجه است به ظرفیت صندوق رفاه دانشجویان باز می‌گردد که منابع مالی این صندوق نیز از ردیف‌های بودجه تامین می‌شود.

 

وزیر علوم، فناوری و تحقیقات در ادامه تصریح کرد: در خصوص اشتغالزایی برای دانش‌آموختگان دانشگاهی تمام تلاش وزارتخانه ما در این سال‌ها تقاضامحور کردن پایان‌نامه‌های دانشجویی و ایجاد یک سامانه برای تامین اعتبار پژوهش‌ها بوده است. سازوکار مناسبی برای ارتباط صنعت و دانشگاه‌ها تعریف شده و دانشجویان در دوره تحصیلی می‌توانند با بخش صنعتی چه دولتی و چه خصوصی در ارتباط بوده و در نهایت نیز به بازار کار آن ملحق شوند.

 

وی ادامه داد: در این زمینه فراخوانی بر حسب نیاز از سوی بخش‌های صنعتی داده می‌شود و دانشجویان پایان‌نامه‌های خود را برحسب این نیازها ارائه می‌دهند.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها