5/27/2020
چهارشنبه، ۰۷ خرداد ۱۳۹۹
مسی به شکستن رکورد پله نزدیک شد

مسی به شکستن رکورد پله نزدیک شد

«لیونل مسی» با گلی ایستگاهی که در دیدار برابر سویا به ثمر رساند، فاصله خود را تا رسیدن به رکورد 643 گل «پله»، به عدد 39 رساند تا مرد آرژانتینی در کمترین فاصله به رکوردی دست‌نیافتنی قرار گیرد.

اعتمادآنلاین|  کاپیتان آلبی سلسته در مسیر شکستن رکوردی دیرینه قرار گرفته است؛ رکوردی که زمانی غیرقابل شکستن به نظر می‌رسید؛ 643 گلی که «ادسون آرانتس دو ناسیمنتو» یا همان اسطوره سلسائو یعنی پله در جریان 18 سال حضور در باشگاه سانتوس برزیل به ثمر رساند.

 

تا پیش از ظهور مسی، هیچکس برای گذر از رکورد قهرمان سه دوره جام جهانی و پسر شگفت‌انگیز سانتوس، تهدیدی جدی محسوب نمی‌شد؛ رکوردی که در فاصله سال‌های 1956 تا 1974 ثبت شد.

 

«گرد مولر» اسطوره ژرمن‌ها که با 565 گلی که در فاصله سال‌های 1964 تا 1979 برای بایرن مونیخ به ثمر رساند،  تنها کسی بود که خود را تا نزدیکی‌های رکورد پله رساند اما دست خالی کفش‌های خود را آویخت.

 

با این حال، مرد آرژانتینی یکشنبه هفته جاری در دیدار مقابل سویا دست به کار شد و با یک ضربه ایستگاهی مبهوت کننده آمار گل‌های خود را به 604 رساند تا با اختلاف 39 گل، خود را در نزدیک‌ترین فاصله به مرد افسانه‌ای فوتبال برزیل قرار دهد.

 

و حالا با توجه به اینکه مسی طی 10 سال اخیر به ازای هر فصل بیش از 40 گل به ثمر رسانده است، بنابراین بیراه نیست که بگوییم مرد آرژانتینی بیشترین شانس را برای رسیدن و یا حتی گذر از پله در اختیار دارد.

 

مسی از نخستین حضور خود در پیراهن تیم بزرگسالان بارسا در سال 2004، تاکنون در 691 بازی که به میدان رفته، 604 گل به نام خود ثبت کرده که از این تعداد 420 گل در لالیگا، 112 گل در لیگ قهرمانان، 51 گل در کوپادل‌ری، 13 گل در سوپر جام اسپانیا، 5 گل در جام باشگاه‌های جهان و 3 گل نیز در سوپرجام یوفا بوده است.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها