6/3/2020
چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
آلمان برخورد یک کامیون با چند خودرو در «لیمبورگ» را «تروریستی» دانست + ویدئو

آلمان برخورد یک کامیون با چند خودرو در «لیمبورگ» را «تروریستی» دانست + ویدئو

رسانه‌های آلمانی گزارش داده‌اند پلیس این کشور معتقد است برخورد روز گذشته یک کامیون مسروقه با چند خودرو در شهر «لیمبورگ» اهداف تروریستی داشته است.

اعتمادآنلاین| رسانه‌های آلمانی روز سه‌شنبه گزارش دادند که پلیس این کشور تصادف روز گذشته (دوشنبه) در شهر «لیمبورگ» واقع در غرب آلمان را تروریستی می‌داند.

 

در جریان این حادثه، یک کامیون مسروقه با چند خودرو برخورد کرد و دستکم 9 نفر را زخمی کرد. اندکی بعد، پلیس راننده این کامیون را بازداشت و تحقیقات در مورد این حادثه را آغاز کرد.

 

به نوشته پایگاه اینترنتی «زد.دی.اف»، پلیس با توجه به شواهد از جمله شعارهایی که راننده هنگام برخورد با خودروها می‌داده و همچنین دیدگاه‌های افراط‌گرایانه وی، این حادثه را در رده حوادث تروریستی قرار داده است.

 

هویت مهاجم هنوز رسما اعلام نشده، اما زد.دی.اف به نقل از یک منبع در دادستانی فرانکفورت نوشته است که او فردی سی و چند ساله و اهل سوریه است.

 

این حادثه کمتر از یک هفته پس از آن رخ داد که یک نیروی پلیس فرانسه با حمله به مقر پلیس در پاریس، چندین همکار خود را با چاقو مضروب کرد. در آن حمله، چهار نیروی پلیس به علاوه فرد مهاجم کشته شدند. پلیس فرانسه بعدا اعلام کرد مهاجم اخیرا گرایشات افراط‌گرایانه پیدا کرده بود و در خانه او نیز پرچم و اعلامیه‌های داعش پیدا شده است.

 

پیش از این سرویس‌های اطلاعاتی غربی هشدار داده بودند که با بازگشت اعضای اروپایی گروه‌های تروریستی از سوریه و عراق، احتمال دارد حملات در شهرهای اروپایی بار دیگر اوج بگیرد. بنا بر آمار رسمی کمیسیون اروپا تنها 2011 تا 2016، بیش از 40 هزار شهروند اروپایی به داعش پیوسته‌اند که بسیاری از آن‌ها همچنان از این گروه تبعیت می‌کنند و ممکن هم هست که به اروپا بازگشته باشند.

 

منبع: فارس

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها