8/13/2020
پنج شنبه، ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
راهپیمایی اربعین نماد بارز وحدت میان مسلمانان است
سیدرضا اکرمی، عضو جامعه روحانیت مبارز:

راهپیمایی اربعین نماد بارز وحدت میان مسلمانان است

سیدرضا اکرمی، عضو جامعه روحانیت مبارز، گفت: برگزاری راهپیمایی اربعین در شرایط فعلی که منطقه آبستن درگیری‌های مذهبی و بومی شده است نمونه‌ای از وحدت میان مسلمانان به شمار می‌رود.

اعتمادآنلاین| سیدرضا اکرمی، عضو جامعه روحانیت مبارز، با اشاره به اهمیت برگزاری راهپیمایی اربعین گفت: دو سه سال است که زیارت اربعین از ابعاد سیاسی، اجتماعی و دینی اهمیت پیدا کرده است. چرا که در این مراسم شاهد حضور میلیونی مسلمانان از کشورهای مختلف در کنار یکدیگر هستیم که سبب ارتباط گرفتن آنان با یکدیگر می‌شود و به نوعی شرایط را برای تعامل بیشتر میان مسلمانان و حفظ وحدت فراهم می‌کند.

 

وی با بیان اینکه آنچه که در راهپیمایی اربعین آثاری اجتماعی و سیاسی به همراه دارد حفظ وحدت مسلمانان در شرایط فعلی است اظهار کرد: فلسفه قیام عاشورا نیز همین ایجاد وحدت و یکپارچگی میان مسلمانان بود چنانچه بعد از این قیام نیز شاهد رفع بسیاری از کدورت‌ها و ناآگاهی‌ها در میان مسلمانان بودیم و امروز هم این موضوع همچنان کارکرد خود را حفظ کرده است.

 

این عضو جامعه روحانیت مبارز در پایان تاکید کرد: موضوع راهپیمایی اربعین امروز می‌تواند از لحاظ سیاسی و اجتماعی نمونه‌ای از وجود وحدت میان مسلمانان و به خصوص شیعیان و اهل تسنن به شمار آید و راه را بر تفرقه‌های عمومی، مذهبی و دینی ببندد. آن هم در منطقه‌ای که امروز آبستن درگیری‌های مذهبی شده است.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها