5/30/2020
شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
90 درصد کارت‌های سوخت توزیع شد
مدیرعامل شرکت ملی پست ایران خبر داد:

90 درصد کارت‌های سوخت توزیع شد

حسین نعمتی امروز به مناسبت روز جهانی پست با بیان اینکه اتحادیه پستی به عنوان یک آژانس تخصصی 145 سال پیش تاسیس شد، اظهار کرد: ایران سه سال پس از تشکیل اتحادیه پستی به این این آژانس تخصصی که زیرمجموعه سازمان ملل است، پیوست.

اعتمادآنلاین|مدیرعامل شرکت ملی پست ایران گفت: 90 درصد کارت‌های سوخت توزیع شده و تنها 10 درصد به عنوان معطله به دلیل نقص آدرس و یا عدم استقبال مردم باقی مانده‌ است.

 

حسین نعمتی امروز به مناسبت روز جهانی پست با بیان اینکه اتحادیه پستی به عنوان یک آژانس تخصصی 145 سال پیش تاسیس شد، اظهار کرد: ایران سه سال پس از تشکیل اتحادیه پستی به این این آژانس تخصصی که زیرمجموعه سازمان ملل است، پیوست.

 

او  ادامه داد: وظیفه اتحادیه پستی و اعضای آن ایجاد تسهیل در تبادل مرسولات پستی با سرعت، کیفیت و ارزان است.

نعمتی با تاکید بر اینکه ایران در برخی از کارگروه‌های تخصصی این اتحادیه بین‌المللی عضو است، گفت: براساس رده‌بندی که اتحادیه جهانی پست در سال 2018 داشت، ایران در بین 174 کشور رتبه 48 را به دست آورد که در نوع خود بی‌نظیر است.

 

او  اضافه کرد: پست ایران برنامه دارد تا جایگاه خود را در این رتبه‌بندی با تغییر رویکرد از سنتی به مدرن ارتقاء دهد.

حسین نعمتی تغییر رویکرد پست در جهان را از نامه دستی به امانت و کالا عنوان کرد و گفت: براساس آخرین آمار ما، میزان مرسوله‌های پستی امانت کالا در کشور افزایش 41 درصدی داشته است که باید برای آن ساز و کارهای مناسب در نظر گرفته شود.

 

او  تصریح کرد: در بسیاری از استان‌های ما بخش زیرساخت برای امانت کالا مناسب نیست و باید مکان‌هایی را برای آن پیش‌بینی کنیم.

 

مدیرعامل شرکت ملی پست شکل سنتی پست در گذشته را «پست‌نامه» دانست و گفت: در گذشته برای مبادله پست‌نامه در شهرها به یک تا حداکثر دو کامیون نیاز بود اما اکنون حداقل به پنج کامیون برای امانت کالا نیازمند هستیم.

 

به گفته نعمتی یک بسته پستی تا رسیدن به مقصد 16 بار دست به دست می‌شود که این امر می‌طلبد تا کارکنان ادارات پست در سراسر کشور از انگیزه و توانمندسازی برخوردار شوند.

 

او  یکی از راهکارهای افزایش انگیزه و ایجاد توانمندسازی در ادارات پست را بهبود حقوق و مزایای آنها عنوان کرد که قدم‌هایی در این زمینه برداشته شده است.

 

مدیرعامل شرکت ملی پست ایران با بیان اینکه شرکت پست به عنوان یک شرکت مادر ظرفیت بالایی دارد، اظهار کرد: باید ساز و کارهایی فراهم شود که شرکت پست به عنوان پلتفرم برای سایر بخش‌ها وارد عمل شود که برای این امر ما با تمام اپراتورها در حال تعامل، بحث و همکاری هستیم.

 

نعمتی ادامه داد: شرکت پست برای موفقیت در این زمینه باید از ناحیه رکلاتوری‌ها و سیاست‌گذاری‌ها مورد حمایت قرار بگیرد تا بتواند خدمات بیشتری را برای مردم داشته باشد.

 

او  تعداد پروژه‌های تعریف شده برای تغییر رویکرد شرکت پست از سنتی به مدرن را 80 پروژه برشمرد و گفت: در این زمینه در دو ماه گذشته هشت فراخوان به بخش‌های خصوصی داده‌ایم و شرایطی را فراهم کردیم تا عدالت اجرا شده و انحصاری اتفاق نیفتد.

 

مدیرعامل شرکت ملی پست ایران یکی از این پروژه‌ها را ایجاد 52 میلیون بانک اطلاعاتی مکانی عنوان کرد: هر شش ماه یکبار به‌روز می‌شود.

 

نعمتی تاکید کرد: در این بانک اطلاعاتی 60 درصد مکانهای کشور ژئوکد شده‌اند که از نظر سیاسی و اجتماعی اهمیت زیادی دارد.

 

منبع: ایلنا 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها