8/13/2020
پنج شنبه، ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
لغو سفر رئیس مجلس به استانبول در بهترین زمان صورت گرفت/ ترکیه کشوری است که بارها اقدام نظامی در منطقه را محکوم کرده بود
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

لغو سفر رئیس مجلس به استانبول در بهترین زمان صورت گرفت/ ترکیه کشوری است که بارها اقدام نظامی در منطقه را محکوم کرده بود

حشمت الله فلاحت پیشه، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از اقدام رئیس مجلس برای لغو سفر به ترکیه در واکنش به اقدام نظامی آنکارا در سوریه حمایت کرد و گفت: ترکیه کشوری است که بارها اقدام نظامی در منطقه را محکوم کرده بود.

اعتمادآنلاین| حشمت الله فلاحت پیشه، عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به لغو سفر رئیس مجلس به استانبول به دلیل حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه، گفت: اقدام آقای لاریجانی اقدام خوبی بود، چرا که ترکیه سنت بد استفاده از اقدام نظامی را در ادامه می دهد.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی جلس تاکید کرد: ترکیه کشوری است که بارها اقدام نظامی در منطقه را محکوم کرده بود حتی در سلسله جنگ های دهه 1991 و 2003 که آمریکایی در منطقه شکل دادند ترکیه حتی اجازه استفاده از پایگاه های نظامی خود را به آنها نداد.

 

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس دهم شورای اسلامی اظهار داشت: بااین حال کاری که الان ترک ها صورت می دهند اقدام نظامی مستقیم آن هم علیه اقلیت جمعیتی است، آنها اقدام نظامی را به اسم رفع مشکلات امنیتی داخل ترکیه رقم می زنند که راه درستی نیست.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: به هر حال تجربه نشان داده است که کشورها از تجاوز نظامی هیچگونه بهره ای نمی گیرند، کاری که آقای لاریجانی صورت داد قابل دفاع است که در بهترین موقعیت زمانی  صورت گرفت.

 

گفتنی است علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی که بنا به دعوت رسمی رییس مجلس ترکیه، به‌منظور شرکت در اجلاسی پارلمانی عازم استانبول بود، سفر خود را در پی وقوع عملیات نظامی ترکیه در خاک سوریه لغو کرد.

 

منبع: خانه ملت

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها