2/18/2020
سه شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
شناسایی اموال قاچاقچیان مواد مخدر کار دشواری نیست/ کنترل مالی از روش‌های مفید کشف باندهای بزرگ مواد مخدر است
عمرانی، معاون دادستان کل کشور:

شناسایی اموال قاچاقچیان مواد مخدر کار دشواری نیست/ کنترل مالی از روش‌های مفید کشف باندهای بزرگ مواد مخدر است

سعید عمرانی، معاون قضایی دادستان کل کشور گفت: در حال حاضر شناسایی اموال قاچاقچیان مواد مخدر کار دشواری نیست؛ اما ذکاوت قاضی را می طلبد. یکی از روش‌های مناسب برای شناسایی سریع باندهای مواد مخدر کنترل مالی است.

اعتمادآنلاین|  سعید عمرانی، معاون قضایی دادستان کل کشور امروز (پنجشنبه) در نشست تخصصی آموزش روش های شناسایی اموال قاچاقچیان مواد مخدر ویژه دست اندرکاران استان صفهان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: باید برای پیوستن به کنوانسیون‌های بین المللی تجربیاتی را کسب کرد زیرا دنیا با کنترل جریان‌های پولی، از بروز بسیاری از مفاسد جلوگیری کرده است.

 

وی افزود: با اجرایی کردن قانون جامع پولشویی بسیاری از پرونده ها هویت نمی یابند، پس لازم است با الحاق ماده 45 به قانون مبارزه با مواد مخدر از نتایج بخش های مجازاتی کاهش دهیم و در عوض در حوزه شناسایی جامع تر عمل کنیم.

 

معاون قضایی دادستان کل کشور با بیان اینکه در حال حاضر شناسایی اموال قاچاقچیان مواد مخدر کار دشواری نیست؛ اما ذکاوت قاضی را می طلبد، افزود: از عملکردهای خوبی که به صورت اتفاقی کشف شد شناسایی یکی از حسابهایی بود که 14 میلیارد تومان موجودی داشت.

 

عمرانی ادامه داد: یکی از روش‌های مناسب برای شناسایی سریع باندهای موادمخدر کنترل مالی است زیرا در این روش در صورتی که حتی اطلاعاتی در خصوص فعالیت مالی مواد مخدر نداشته باشیم می توانیم باندهای بزرگ را کشف کنیم.

 

معاون قضایی دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: استان اصفهان در زمینه مبارزه با مواد مخدر از وضعیت مناسب تری نسبت به سایر استان های کشور برخوردار است.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها