7/5/2020
یکشنبه، ۱۵ تیر ۱۳۹۹
مجید انتظامی پس از 6سال به صحنه اجرا باز می‌گردد

مجید انتظامی پس از 6سال به صحنه اجرا باز می‌گردد

مجید انتظامی موسیقیدان و آهنگساز مطرح در آیین «چله عشق» همراه با ارکستر سمفونیک تهران قطعه «روز واقعه» را در کتابخانه ملی ایران اجرا خواهد کرد.

اعتمادآنلاین| مجید انتظامی پس از 6 سال دوری از رهبری ارکستر قصد دارد در آیین «چله عشق» که به همت کتابخانه ملی ایران و با هدف تجلیل از هنرمندان بنام عاشورایی برگزار می‌شود، حضور یابد و به اجرای قطعه «روز واقعه» بپردازد.

 

همزمان با ایام صفر و اربعین حسینی، آیین «چله عشق» با هدف تجلیل از اسناد چهره‌هایی که طی یک قرن اخیر در حوزه واقعه عاشورا آثار ماندگاری خلق کرده‌اند، برگزار خواهد شد.

 

در این مراسم از خالقان 40 اثر برجسته‌ای که در گونه‌های مختلف فرهنگی و هنری مرتبط با واقعه عاشورا از جمله تالیف و پژوهش، هنرهای تجسمی و ترسیمی، هنرهای دراماتیک، موسیقی و ادبیات تولید شده، تجلیل می‌شود. 

 

آیین «چله عشق» که به همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی تدارک دیده شده، 29 مهر 1398 در تالار قلم مرکز همایش‌های سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار خواهد شد.

 

از استاد محمود فرشچیان خالق آثار متعددی از جمله تابلو «عصر عاشورا»، بهرام بیضایی نویسنده فیلمنامه «روز واقعه»، مرحوم سیدجعفر شهیدی برای کتاب «قیام حسین(ع)» و مجید انتظامی آهنگساز و موسیقیدان و 40 هنرمند دیگر که پدید آورنده این اسناد هستند، تقدیر خواهد شد.

 

انتظامی خالق موسیقی ماندگار و به یادماندنی فیلم سینمایی«روز واقعه» در سال 1373 توانست برای موسیقی این فیلم  از سیزدهمین دوره جشنواره فیلم فجر، سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن را از آن خود کند.

 

منبع: فارس

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها