6/5/2020
جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹
مدیر یک واحد کشتارگاهی در پرونده بوی نامطبوع مسیر فرودگاه محکوم شد
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر:

مدیر یک واحد کشتارگاهی در پرونده بوی نامطبوع مسیر فرودگاه محکوم شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر از صدور حکم محکومیت مدیر یک واحد کشتارگاهی در مسیر فرودگاه امام (ره) به دلیل ایجاد آلودگی و فک پلمب غیر قانونی خبر داد.

اعتمادآنلاین| الهه بیگی با اعلام این خبر گفت: چندی پیش سالن پودر ضایعات مرغی این کشتارگاه به عنوان یکی از منابع انتشار بوی نامطبوع در مسیر فرودگاه بین المللی امام (ره) شناسایی و به دلیل بی‌توجهی به اخطاریه‌های صادره و عدم اقدام مثبت در زمینه رعایت الزامات زیست‌محیطی بخش‌های آلاینده واحد مذکور پلمب شد.

 

وی با اشاره به اینکه درگشت و پایش‌های ادواری، کارشناسان این اداره متوجه فک پلمب غیرقانونی از سوی این واحد شدند، اظهارکرد: به همین منظور علیه متصدی واحد در مراجع قضایی اعلام جرم و پس از پیگیری حقوقی، متهم به استناد ماده 543 قانون مجازات اسلامی به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

 

بیگی در پایان با بیان اینکه با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع، پرونده‌های معرفی شده به دادگاه تا زمان حصول نتیجه با جدیت پیگیری می‌شوند، خاطرنشان کرد: در راستای حفاظت از محیط زیست و حفظ حقوق اجتماعی شهروندان، واحدهای آلاینده زیر ذره‌بین این اداره قرار داشرد و در صورت عدم رعایت الزامات زیست‌محیطی و هرگونه اقدام علیه بهداشت عمومی، علاوه بر درج نام واحد در لیست صنایع آلاینده، مسئول مربوطه به مراجع قضایی معرفی می‌شود.

 

بوی نامطبوع اطراف فرودگاه امام خمینی(ره) یکی از مشکلات محیط زیستی استان تهران است که در این زمینه 28 کانون شناسایی و از این بین تاکنون تعداد 25 کانون رسیدگی و رفع معضل شده است.

 

منبع: فارس 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها