7/9/2020
پنج شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹
واکنش تشکل‌های جوانان کشورهای اسلامی به اتفاقات بازی ایران و بحرین

واکنش تشکل‌های جوانان کشورهای اسلامی به اتفاقات بازی ایران و بحرین

جمعی از مدیران، فعالان و اعضای تشکلهای مردم نهاد جوانان کشورهای اسلامی طی بیانیه‌ای که به شکل رسمی به نماینده ایران در مجمع جوانان کشورهای اسلامی تحویل داده شد، نسبت به اتفاقات پیش آمده در بازی تیم ملی ایران و بحرین و توهین به سرود ملی کشورمان واکنش نشان دادند.

اعتمادآنلاین|در این بیانیه آمده است: با توجه به وقایع صورت گرفته در بازی فوتبال بین تیمهای ایران و بحرین و بی احترامی به سرود ملی کشور جمهوری اسلامی ایران و ایجاد تزاحم هنگام پخش سرود ضمن محکوم کردن و قبیح شمردن این اقدام شایسته دانستیم به عنوان جمعی از جوانان کشورهای اسلامی موارد ذیل را اعلام کنیم که ما فکر می کنیم این با روح ورزش ناسازگار است و امیدوارم در آینده کشورهای مسلمان به طور خاص درمورد ورزش، به هم احترام بگذارند.

 

در ادامه این بیانیه ذکر شده است: ما  باید به عنوان جوانان به همدیگر احترام بگذاریم تا بتوانیم به جای نفرت پراکنی، بیشتر روی توسعه و لذت بردن از ورزش متمرکز شویم و این رفتاری است که سایر کشورها انجام می دهند. بنابراین پیام ما به همه جوانان به خصوص جوانان بحرینی این است که لطفا به یکدیگر احترام بگذاریم حتی اگر با عملکرد یا عقاید اشخاص دیگر یا یک کشور مخالف باشید.

 

این بیانیه می‌افزاید: ما باید به هم احترام بگذاریم و برادری را تقویت کنیم. قطعا افرادی که دست به این اقدام زدند نماینده همه جوانان نبوده اند. امید است جوانان جهان اسلام آینده پراز امیدی را ارمغان آورند.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها