8/3/2020
دوشنبه، ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
موتورخانه‌های منطقه 2 پایتخت معاینه فنی می‌شوند
شهردار منطقه 2 تهران:

موتورخانه‌های منطقه 2 پایتخت معاینه فنی می‌شوند

شهردار منطقه 2 تهران گفت: اجرای طرح معاینه فنی موتور خانه مجتمع های مسکونی و مراکز آموزشی داوطلب توسط شرکت دانش بنیان «اپلیکیشن آچاره» در سطح منطقه آغاز شد.

اعتمادآنلاین|رسول کشت پور با اعلام این خبر افزود: توجه نکردن به بهینه سازی موتورخانه ها، آنها را به یکی از منابع عمده تولید آلایندگی در کلانشهر های کشور بدل کرده است که هر واحد آن می تواند سالانه 50تن آلایندگی تولید کند.

 

وی یادآورشد: امروزه یکی از منابع تولید آلودگی هوا در کشور، منابع ثابت مثل موتورخانه های گرمایشی، بخاری ها، آبگرمکن ها و نیروگاه ها هستند که متاسفانه چندان مورد توجه قرار نمی گیرند.

 

کشت پور اظهارداشت: در حالی که تجهیزات گرمایشی و سرمایشی از منابع مهم آلودگی هوا در کلانشهر ها بویژه تهران به شمار می روند، عمده تمرکز منتقدان به آلایندگی ناشی از خودرو ها معطوف شده است. 

 

شهردار منطقه2 تهران گفت: برابر آمار منتشر شده متوسط مصرف سالانه گاز در ساختمانهای اداری و تجاری معادل 26 متر مکعب به ازای هر متر مربع است که با احتساب یک هزار متر مربع برای یک واحد اداری و تجاری، مصرف سالانه متوسط موتور خانه یک ساختمان معادل 26 هزار متر مکعب گاز است؛ بر همین اساس میزان آلایندگی ناشی از فعالیت هر موتور خانه معادل 50تن درسال است که رقم قابل توجهی به شمار می رود.

 

کشت پور تاکید کرد: اجرای طرح معاینه فنی موتور خانه مجتمع های مسکونی و مراکز آموزشی داوطلب علاوه بر « کاهش مصرف انرژی» توام با کاهش آلودگی زیست محیطی است.

 

وی  خاطر نشان کرد: اقدام شهرداری منطقه 2 که توسط اپلیکیشن آچاره و به منظور افزایش کارایی موتورخانه های مجتمع های مسکونی و مراکز آموزشی داوطلب صورت می گیرد،گامی موثر در کاهش آلودگی هوا محسوب می شود. 

 

شهردار منطقه 2 تهران با بیان اینکه مشارکت شهروندان ساکن در منطقه در طرح افزایش کارایی موتورخانه ها می تواند نقش موثری در کاهش آلاینده های زیست محیطی داشته باشد, ادامه داد: آثار زیست محیطی این طرح بخصوص در ایام سرد سال به دلیل کاهش انتشار آلاینده ها و کاهش وارونگی هوا مشاهده خواهد شد.

 

گفتنی است این طرح در مرکز آموزشی نیمروز  واقع در کوی نصر(گیشا) و با حضور اسماعیل قادری فر رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مسعود زندی معاون مدیر کل حفاظت محیط زیست تهران، رسول کشت پور شهردار منطقه 2و جمعی از معاونان و مدیران آغاز شد.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها