7/9/2020
پنج شنبه، ۱۹ تیر ۱۳۹۹
پنتاگون: آمریکا در اجرای منطقه امن در شمال سوریه مشارکت نمی‌کند

پنتاگون: آمریکا در اجرای منطقه امن در شمال سوریه مشارکت نمی‌کند

وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد: هیچ سرباز آمریکایی‌ای در ایجاد منطقه امن در شمال سوریه مشارکت نخواهد داشت؛ آمریکا به خروج از شمال سوریه ادامه می‌دهد.

اعتمادآنلاین| مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا به خبرنگاران گفت: هیچ یک از نیروهای زمینی آمریکا در ایجاد منطقه امن مشارکت نخواهد کرد. با این حال هم با ترکیه و هم با نیروهای دموکراتیک سوریه ارتباط خود را حفظ خواهیم کرد.

 

اسپر طی روزهای پیش‌رو به خاورمیانه و بروکسل سفر خواهد کرد تا درباره مسائلی همچون آینده مبارزه با کمپین داعش گفتگو کند.

 

وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد: با همتای ترکیه‌ای خود گفتگو کرده و تاکید کرده است که آنکارا باید به توافق آتش‌بس پایبند باشد و از امنیت مردم در مناطق تحت کنترل نیروهای ترکیه اطمینان حاصل کند.

 

او در این باره گفت: حفاظت از اقلیت‌های دینی و قومی در این منطقه همچنان مورد تمرکز دولت (آمریکا) است. این آتش‌بس اقدامی لازم در حفاظت از جوامع آسیب‌پذیر به شمار می‌رود.

 

او افزود: مسئولیت ترکیه را برای حفظ امنیت زندانیان داعش در مناطق تحت تاثیر حملات ترکیه به وزیر دفاع این کشور یادآور شده است.

 

یک مقام وزارت دفاع آمریکا که خواسته نامش فاش نشود، اظهار کرد: آمریکا به نظارت هوایی در شمال سوریه ادامه خواهد داد تا زندان‌هایی را که شبه‌نظامیان داعش در آن‌ها بازداشت هستند، تحت نظر داشته باشد.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها