5/26/2020
سه شنبه، ۰۶ خرداد ۱۳۹۹
بازیکن بدون نظم، انضباط و اخلاق جایی در تیم ندارد
استراماچونی:

بازیکن بدون نظم، انضباط و اخلاق جایی در تیم ندارد

آندره‌آ استراماچونی، سرمربی تیم فوتبال استقلال به این نکته اذعان کرد که کار تیمش در دیدار مقابل سایپا سخت و دشوار خواهد بود و اینکه نگران این بازی است.

اعتمادآنلاین| آندره‌آ استراماچونی، سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری پیش از دیدار آبی‌پوشان مقابل سایپا در هفته هفتم لیگ برتر، اظهار داشت: بازی فردا قطعاً بنا به دلایل مختلف سخت خواهد بود. یکی از دلایلش این است که در دیدار قبلی بازیکنانم از نظر بدنی و ذهنی فشار زیادی را تحمل کردند.

«برای من سخت است که بخواهم از یکسری بازیکنان مشخص شده آنهم در بازی‌های پشت سر هم استفاده کنم.»، سرمربی تیم فوتبال استقلال با بیان این جمله تصریح کرد: یکی دیگر از دلایل سخت شدن بازی این است که سایپا یک روز بیشتر از ما استراحت کرده است. این تیم با دو مهاجم بازی می‌کند و به آنها احترام می‌گذاریم، اما فردا با صد درصد توان‌مان بازی خواهیم کرد.

 

وی در مورد اینکه قرار بود صالح مصطفوی به کادر فنی آبی‌پوشان اضافه شود، اما او گفته است قراردادی با باشگاه استقلال امضا نکرده، گفت: اطلاعات شما بیشتر از من است! مصطفوی را می‌شناسم، چون او با زنگا کار کرده است. همکاران من با او در تماس هستند و کار می‌کنند، اما قراردادی امضا نشده است.

 

استراماچونی در واکنش به سؤالی در مورد کنار گذاشتن علی دشتی از استقلال بیان کرد: قطعاً بدون دشتی یک بازیکن کمتر خواهیم داشت و این مسئله خوب نیست، اما ارزش بازیکن به نظم و انضباط او ارتباط دارد. شما می‌توانید از نظر فنی بهترین بازیکن باشید، اما بدون نظم، انضباط و اخلاق نمی‌توانید جایی در تیم داشته باشید.

 

سرمربی تیم فوتبال استقلال در رابطه با اینکه آیا استقلال می‌تواند در بازی با سایپا به روند پیروزی‌های خود ادامه دهد، تصریح کرد: بازی فردا برای ما فوق‌العاده سخت خواهد بود. به دلایلی برای این دیدار نگرانی‌های خودم را دارم و به بازیکنانم گفته‌ام که بازی مهمی داریم و باید به همان روشی که عمل کرده‌ایم، پیش برویم. سایپا بازی مستقیم انجام می‌دهد که این مدل بازی روی پرس و نوع روش بازی ما تأثیرگذار است و مشکلاتی ایجاد خواهد کرد. تیم‌های زیادی ندیده‌ام که با دو مهاجم بازی کنند و به همین دلیل باید مراقب سایپا باشیم.

 

وی در پاسخ به این سؤال که «پس از منتفی شدن حضور گری هوپر در استقلال گزینه دیگری برای خط حمله مدنظر دارید؟»، اظهار کرد: صادقانه بگویم یکسری گزینه‌ها را با باشگاه در میان گذاشتم و آنها نیز یکسری گزینه‌ها را مطرح کردند، اما تا الان درباره هیچ بازیکنی به صورت خاص تصمیم‌گیری نشده است. ممکن است برای بعضی از گزینه‌ها تست دادن را مدنظر قرار دهیم، اتفاقی که در اروپا رایج نیست، اما ظاهراً پیش از این اینجا این اتفاق افتاده و شدنی است. فعلاً گزینه‌ای نداریم و در واقع بازیکنی آزاد نیست که بخواهیم جذب کنیم. به چند بازیکن علاقه دارم، اما برای جذب آنها باید تا ژانویه صبر کنیم.

 

وی راجع به اینکه استقلال با استرس بازی کرده و نمی‌تواند در زدن ضربات آزاد خوب عمل کند، گفت: اگر به آمار سه بازی قبل استقلال توجه و به استایل تیم نگاه کرده باشید، متوجه شده‌اید که تیم ما با سیستمی خاص و مشخص بازی می‌کند. این را می‌دانم که اگر یک تیم بخواهد با روش جدیدی بازی کند، زمان‌بر است. برای این سیستم باید داخل محوطه جریمه بازیکن تمام‌کننده داشته باشیم. نمی‌توانم نقدی به عملکرد بازیکنان خودم داشته باشم، چون 14 یا 15 موقعیت خوب گلزنی خلق کرده‌ایم و مالکیت توپ 70 درصدی داشته‌ایم. این مطالب را من و شما می‌دانیم که اگر تیم در نیمه نخست گل بزند بازی را با اختلاف دو سه گل تمام می‌کند که ما این شرایط را داریم. ما باید از اشتباهات‌مان درس بگیریم و همچنین تلاش کنیم که کلین‌شیت داشته باشیم، چون برای تیم‌های بزرگ این مسئله مهم است.

 

محمد نوری‌فر، مدیررسانه‌ای تیم فوتبال استقلال پیش از آغاز نشست خبری استراماچونی اعلام کرد که فردا سایپا تیم میزبان است و اعلام کردند تماشاگر دارند و به همین دلیل سکوهای روبروی جایگاه از شماره های 21 تا 25 در اختیار این تیم قرار می‌گیرد.

 

منبع: تسنیم

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها