7/11/2020
شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۹
12 زندان در پی عملیات چشمه صلح بدون نگهبان رها شده است
وزارت دفاع روسیه:

12 زندان در پی عملیات چشمه صلح بدون نگهبان رها شده است

«سرگئی شویگو»، وزیر دفاع روسیه در کنفرانس امنیتی «شیانگشان» در پکن اعلام کرد: «به دنبال عملیات نظامی ترکیه در سوریه، هشت اردوگاه آوارگان و 12 زندان عناصر تروریستی بدون نگهبان رها شد و این امر به افزایش شدت مهاجرت معکوس تروریست‌ها به کشورهایشان منجر می‌شود». 

اعتمادآنلاین|وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که عملیات نظامی ترکیه در شمال شرق سوریه باعث شد 12 زندان عناصر تروریستی بدون نگبان رها شده و تروریست‌ها به کشورهای اصلی خود فرار کنند.

 

به گزارش اسپوتنیک، «سرگئی شویگو»، وزیر دفاع روسیه در کنفرانس امنیتی «شیانگشان» در پکن اعلام کرد: «به دنبال عملیات نظامی ترکیه در سوریه، هشت اردوگاه آوارگان و 12 زندان عناصر تروریستی بدون نگهبان رها شد و این امر به افزایش شدت مهاجرت معکوس تروریست‌ها به کشورهایشان منجر می‌شود». 

 

شویگو در ادامه بر لزوم اتحاد تمام تلاش‌های بین المللی برای مقابله با چالش‌های تروریست‌ها و ایدئولوژی و تبلیغات آنها تأکید کرد». 

 

وی گفت: «وزارت دفاع روسیه مهارت گسترده­‌ای در این زمینه کسب کرده و ما آماده هستیم این مهارت را با دیگر شرکایمان در منطقه آسیا و اقیانوس ارام به اشتراک گذاریم». ‎

 

ارتش ترکیه در تاریخ 9 اکتبر به شمال شرق سوریه علیه یگان‌های حمایت مردمی کُرد که ستون اصلی نیروهای دموکرات سوریه (قسد) و مورد حمایت آمریکا هستند، حمله کرد. 

 

منبع: ایلنا

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها