5/7/2021
جمعه، ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
گزارش ویدئویی «اعتمادآنلاین» از حوادث خشونت‌بار فوتبال مکزیک در هفته‌ای که گذشت

آخر هفته خونبار فوتبال مکزیک

با عبور از روز جمعه و اعتراض بازیکنان وراکروز به نظر می‌رسید شرایط اندکی آرام شده، اما در بازی روز یکشنبه 2 تیم اتلتیکو سن لوئیس و کرتارو خشونت‌بارترین اتفاقات فوتبال مکزیک در سال‌های اخیر رقم خورد.

اعتمادآنلاین| تصویر کودکی گریان در آغوش مادر در میان زمین چمن ورزشگاه استادیو الفونسو لاستراس نمایانگر همه آن چیزی بود که در هفته کابوس‌وار فوتبال مکزیک گذشت.


خشونت، اعتراض و یک بازی نیمه‌تمام هفته‌ای را در فوتبال این کشور رقم زد که فدراسیون فوتبال و سازمان لیگا MX آرزوی فراموش کردنش را دارند، اما برای فراموش کردن وقایع تلخ این هفته فوتبال مکزیک نیازمند آموختن از تجربیات بد گذشته است.


در حالی که مسئولان فوتبال مکزیک بارها اعلام کرده‌اند فوتبال این کشور در حال مدرن شدن است تصاویری از استادیوم‌های این کشور به جهان مخابره شد که مثال نقض این ادعا بود.


بخشی از مشکل خشونت‌های لیگ مکزیک به عدم پرداخت دستمزد تعدادی از بازیکنان تیم وراکروز برمی‌گشت. برخی از این بازیکنان 6 ماه است که حقوق نگرفته‌اند.


با زمزمه اعتصاب بازیکنان این تیم انریکه بونیلا رئیس لیگ MX در کنفرانسی خبری اعلام کرد با گرفتن وام بدهی بازیکنان وراکروز پرداخت خواهد شد. بازیکنان وراکروز اما در بازی روز جمعه اعتراض خود را با یک دقیقه تاخیر در انجام بازی نشان دادند. هرچند این اعتراض به دلیل عدم همراهی تیم مقابل نیمه‌کاره باقی ماند.


با عبور از روز جمعه و اعتراض بازیکنان وراکروز به نظر می‌رسید شرایط اندکی آرام شده، اما در بازی روز یکشنبه 2 تیم اتلتیکو سن لوئیس و کرتارو خشونت‌بارترین اتفاقات فوتبال مکزیک در سال‌های اخیر رقم خورد.


درگیری روی سکوها، بدن‌های خونینی که با برانکارد از ورزشگاه خارج می‌شدند و هوادارانی که برای فرار از درگیری در اطراف زمین پراکنده بودند باعث شد بازی 10 دقیقه قبل از زمان قانونی نیمه‌کاره‌ بماند.


خوش‌شانسی بود که شرایطی چنین خارج از کنترل کشته‌ای برجا نگذاشت.


درخواست استعفای مسئولان فوتبال این کشور شاید طبیعی‌ترین واکنش به حوادث روزهای گذشته باشد، اما واقعیت این است که با وجود اتفاقات مثبتی که طی سال‌های اخیر در فوتبال مکزیک رخ داده است، حوادث این هفته نشان داد لیگ مکزیک برای حضور و رقابت در سطح بین‌المللی هنوز راه زیادی در پیش دارد.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها