7/7/2020
سه شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۹
لغو روادید با ایران را بررسی می‌کنیم
یوسف بن علوی، وزیر خارجه عمان:

لغو روادید با ایران را بررسی می‌کنیم

یوسف بن علوی، وزیر خارجه عمان، در دیدار با وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به روابط خوب دو ملت ایران و عمان، گفت: لغو روادید با جمهوری اسلامی ایران را بررسی می‌کنیم.

اعتمادآنلاین| یوسف بن علوی، وزیر خارجه عمان، در دیدار با علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، گفت: ما رابطه بسیار قدیمی با ایران داریم. هر بار به ایران سفر می کنم احساس می کنم در کشور خودم هستم و هر فرد در کشور خود احساس راحتی دارد.

 

وی با اشاره به اینکه کشوری که رهبران و ملتی این چنین بزرگ دارند، همیشه نعمت های خدا بر آن جاری و ساری است، از بررسی طرح لغو روادید با جمهوری اسلامی ایران با این کشور خبر داد.

 

او گفت: مهم‌ترین موضوع، گردشگری درمانی است؛ بسیاری از مردم عمان به جنوب ایران به ویژه شیراز سفر می کنند.

 

وزیر خارجه عمان افزود: توانمندی‌های پزشکی ایران بسیار بالاست، در ایران انقلاب بزرگی در زمینه پیشرفت و توسعه اتفاق افتاده، مردم ما ترجیح می‌دهند برای درمان به ویژه چشم به ایران سفر کنند. محبت خاص بین ملت‌های دو کشور وجود دارد و اینجا با آغوش باز از ایرانی‌ها استقبال می‌کنند.

 

او تأکید کرد: ایران و ملت آن بارها ثابت کرده‌اند می‌توانند از تحریم‌ها عبور کنند و چیز جدیدی نیست و معتقدم در نهایت این تحریم‌ها به پایان می‌رسد. اینها واقعیت‌های تاریخی مردم ایران است.

 

او تصریح کرد: مردم ما به تایلند و هند هم برای درمان سفر می‌کنند، اما ترجیح می‌دهند برای درمان به ایران بروند. عمانی‌ها اطلاع زیادی در زمینه پیوند کلیه ندارند چه بسا یک بیمار چند ماه برای پیوند کلیه منتظر می‌ماند تا داوطلبی پیدا شود و این خوب است که شما به سطح بالای درمانی دست پیدا کرده‌اید.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها