5/26/2020
سه شنبه، ۰۶ خرداد ۱۳۹۹
دیدار جنیدی با وزیر دادگستری ژاپن

دیدار جنیدی با وزیر دادگستری ژاپن

معاون حقوقی رئیس جمهور کشورمان که به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در مراسم آغاز به کار رسمی امپراتور جدید ژاپن به توکیو سفر کرده با کاتسویوکی کاوایی وزیر دادگستری ژاپن دیدار کرد.

اعتمادآنلاین| لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئیس جمهور کشورمان که به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در مراسم آغاز به کار رسمی امپراتور جدید ژاپن به توکیو سفر کرده، امروز پنج شنبه دوم آبان با کاتسویوکی کاوایی وزیر دادگستری ژاپن دیدار نمودند.

 

در این دیدار جنیدی ضمن تبریک انتصاب کاوایی به سمت وزیردادگستری ژاپن، بر توسعه همکاریهای حقوقی و قضایی دو کشور تاکید و گفت من از ایده مطرح شده از سوی شما تحت عنوان دیپلماسی امور قضایی حمایت کرده و آماده همکاری در این زمینه می باشیم. 

 

وی همچنین به موضوع دیپلماسی در امور حقوقی و همکاری دو کشور در حوزهای آموزشی و تحقیقاتی با کانونهای وکلا و دانشکده های حقوق اشاره کرد. 

 

معاون رئیس جمهور در خصوص فرصت های شغلی ایجاد شده در ژاپن اظهار امیدواری کردند جمعیت جوانان تحصیلکرده ایرانی هم بتوانند از فعالیت‌های حرفه ای و دوره های مهارت ورزی در ژاپن استفاده کنند و بدین ترتیب هم منشا خدمات برای کشور ژاپن باشند و هم حاصل تجربیات خود را برای کشورشان ایران به ارمغان بیاورند .

 

جنیدی در ادامه اجرای توافقات بین دو کشور از جمله موافقتنامه انتقال محکومین به حبس را گامی در جهت حل مشکلات مربوط به اتباع دو کشور دانست.

 

کاوایی وزیر دادگستری ژاپن هم ضمن تشکر از حضور جنیدی در مراسم امپراتور ژاپن، گفت در سال 2016 به عنوان مشاور ویژه نخست وزیر ژاپن به ایران سفر کردم و دیدار های خوبی با مقامات ایرانی داشتم. من در آن سفر از نزدیک با کشور شما آشنا شدم و دیدم که زمینه های زیادی برای همکاری بین دو کشور وجود دارد.

 

منبع: فارس 

 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها