4/4/2020
شنبه، ۱۶ فروردین ۱۳۹۹
ایران توطئه‌های دشمنان را خنثی کرد
رئیس سازمان پدافند غیرعامل به «العهد»:

ایران توطئه‌های دشمنان را خنثی کرد

رئیس سازمان پدافند غیرعامل ایران در گفت‌وگو با یک وبگاه لبنانی تأکید کرد، ایران زیرساخت‌های قدرتمندی برای مقابله با تهدیدات دشمنان دارد و موفق به شکست توطئه‌های آنان شده است.

اعتمادآنلاین| وبگاه لبنانی «العهد» به مناسبت هفته «پدافند غیرعامل» گفت‌وگویی با سردار «غلامرضا جلالی» رئیس این سازمان انجام داد.

 

جلالی به العهد گفت، ایران زیرساخت‌های قدرتمندی برای مقابله با حملات سایبری دارد و تمام ادعاهای آمریکا مبنی بر حمله سایبری به ایران در این برهه فقط کذب و ادعاهای پوچ بود.

 

وی در پاسخ به این سوال که «جایگاه ایران در مقابله با تهدیدات در زمینه پدافند غیرعامل کجاست؟» گفت: «جمهوری اسلامی ایران با انواع تهدیدات در منطقه روبروست که پدافند غیرعامل باید با آنها مقابله کند. ما در چندین زمینه از جمله نظامی، امنیتی، سایبری و اقتصادی رویارویی مستقیم با آمریکا داریم. دشمن دنبال دستیابی به آنچه است که می‌تواند در این سطوح کسب کند. اما اگر بخواهیم جایگاه ایران در مقابله این تهدیدات را بدانیم باید میزان تأثیر آن را بررسی کنیم؛ آیا ما اکنون با مشکل نظامی روبرو شده‌ایم؟ خیر. آیا با بحران امنیتی روبرو شده‌ایم؟ خیر. آیا در زمینه سایبری مشکلی داریم؟ خیر. در زمینه اقتصادی نیز از نقطه تعادل عبور کرده‌ایم و به نقطه فرصت‌های اقتصادی رسیده‌ایم».

 

سردار جلالی ادامه داد: «در زمینه سیاسی نیز شاهد چنددستگی در داخل نیستیم بلکه برعکس، این تهدیدات منجر به تقویت وحدت و همبستگی در کشور بویژه در زمینه مقاومت و دفاع از کشور شد. تمام این تحولات تأکید می‌کند که جمهوری اسلامی ایران در شکست توطئه‌های دشمن موفق بوده و توانسته (قدرت) بازدارندگی در برابر دشمن را تحمیل کند».

 

پدافند غیرعامل در ایران زیرمجموعه ستاد کل نیروهای مسلح است و هشت آبان به نام روز پدافند غیرعامل در ایران نامگذاری شده است.

 

منبع: فارس 

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها