5/26/2020
سه شنبه، ۰۶ خرداد ۱۳۹۹
معرفی کودکان مهدکودک به مراکز مدلینگ ممنوع شد

معرفی کودکان مهدکودک به مراکز مدلینگ ممنوع شد

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از ارسال بخشنامه‌ای مبنی بر«غیر قانونی بودن معرفی کودکان مهدهای کودک به مراکز مدلینگ» برای تمامی مهدهای کودک خبر داد.

اعتمادآنلاین| دکتر «حبیب الله مسعودی فرید» معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در گفتگو با برنامه‌ای تلویزیونی   در پاسخ به برخی اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر استفاده ابزاری از کودکان زیبا رو در مهدهای کودک و معرفی آنان به مراکز مدلینگ توسط مدیران مهدها، گفت: تا کنون گزارشی در این خصوص دریافت نکرده‌ایم اما برای تاکید بیشتر بر مواضع و سیاستهای بهزیستی در خصوص کودکان، همین امروز بخشنامه‌ای در خصوص غیر قانونی بودن این کار تدوین و به تمامی مهدهای کودک استان تهران ابلاغ شد.


وی در خصوص شیوه‌های نظارت سازمان بهزیستی بر عملکرد مهدهای کودک، گفت: اکیپهای مشخصی از کارشناسان و همکاران ما در بهزیستی مراکز استان ها و شهرستانهای سراسر کشور، در تمام طول سال و به خصوص در سه ماهه اول سال تحصیلی(که کودکان بیشتری در مهدهای کودک حضور دارند) بازدید و بازرسی از تمامی مهدهای را انجام و گزارش می دهند.


وی افزود: همچنین سرویس پیام کوتاه به شماره3000012333 برای اعلام انتقاد، پیشنهاد، اعتراض و هرگونه گزارش در اختیار هموطنان عزیز تهرانی قرار دارد که همکاران ما در ستاد بهزیستی کشور این پیامها را دریافت می کنند و ظرف مدت 24تا 48ساعت بازخورد و اقدام لازم را انجام می دهند.


مسعودی فرید همچنین از سایر هموطنان در سراسر کشور خواست تا با تماس با مراجعه به بهزیستی استان و یا شهرستان خود؛ تخلفات، گزارشها، انتقادات، پیشنهادها و... در خصوص مهدهای کودک را به گوش مسئولین امر برسانند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور، بیشترین موارد تخلف شکایت از مهدهای کودک را مسائل مربوط به شهریه عنوان کرد و افزود: استعلام در خصوص مبلغ و یا نرخ افزایش شهریه مهدهای کودک، بیشترین موارد تماس را به خود اختصاص داده است و در موارد جزیی نیز حوادثی که در مهد برای کودکان اتفاق می افتد.


به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی؛ وی افزود: بر اساس قانون، نرخ و درصد افزایش شهریه باید در تابلوی اعلانات مهدها نصب شود و همچنین واریز آن نیز به حساب مشخص مهد کودک باشد تا قابلیت رهگیری و پیگیری را داشته باشد.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها