7/14/2020
سه شنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۹
ملی‌پوش پرتاب‌دیسک: دستمزد مردان دوومیدانی‌، سه برابر زنان است

ملی‌پوش پرتاب‌دیسک: دستمزد مردان دوومیدانی‌، سه برابر زنان است

ملی‌پوش پرتاب دیسک زنان ایران، گفت: دستمزد مردان دوومیدانی‌ حداقل سه برابر زنان است و فدراسیون باید این فاصله را از بین ببرد.

اعتمادآنلاین|«ژاله کاردان» در خصوص نابرابری دستمزدها میان زنان و مردان، اظهار داشت: این نابرابری و تبعیض‌ها به باشگاه‌ها بازمی‌گردد و باید از سوی فدراسیون برطرف شود. دخترانی که عملکرد خوبی دارند نباید تفاوتی از لحاظ دریافت دستمزد با مردان داشته باشند.

 

وی با بیان اینکه اکنون نسبت به سال‌های گذشته دستمزد زنان دوومیدانی کمی بهتر شده است، گفت: فدراسیون باید در معرفی باشگاه‌ها برای حمایت از دو و میدانی کاران بیشتر دقت کند تا فاصله‌ای میان دستمزد دوومیدانی‌کاران زن و مرد ایجاد نشود.

 

کاردان ادامه داد: فدراسیون باید با توجه به رکورد و شرایط ورزشکاران دستمزد آنان را مشخص کند. در حال حاضر مجبور هستیم تا با این شرایط کنار بیاییم، زیرا باشگاهی نیست که از طریق آنان در مسابقات مختلف شرکت کنیم.

 

این بانوی ورزشکار، عنوان کرد: همه تقصیرها را نمی توان متوجه فدراسیون دانست؛ زیرا در همه جا میان ورزشکاران زن و مرد چنین تفاوتی دیده شده است. اکنون توجه فدراسیون نسبت به زنان بیشتر و نیزسطح لیگ و قرادادهای ما نسبت به قبل بهتر شده است. حامیان مالی خوب و تعداد تیم‌ها نیز افزایش یافتند، اما این نابرابری همواره وجود دارد و به شرایط جامعه و دیدگاهی که نسبت به مردان و زنان جا افتاده است، بازمی‌گردد.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها