8/9/2020
یکشنبه، ۱۹ مرداد ۱۳۹۹
فرود اجباری 5 پرواز در اصفهان به خاطر طوفان

فرود اجباری 5 پرواز در اصفهان به خاطر طوفان

5پرواز داخلی به مقصدهای تهران و اهواز، به‌دلیل وضعیت نامساعد جوی، دوشنبه شب در فرودگاه اصفهان به زمین نشستند.

اعتمادآنلاین|مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اظهار داشت: از مجموعه این پروازها، سه پرواز به مقصد فرودگاه مهرآباد تهران و 2 پرواز به مقصد اهواز به‌دلیل شرایط نامساعد جوی شهرهای مقصد خود، در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان فرود آمدند.

 

منصور شیشه‌فروش اضافه کرد: عصر روز گذشته 2 پرواز مسیر کیش- تهران، یک پرواز مسیر شیراز- تهران، یک پرواز مسیر مشهد- اهواز و یک پرواز مسیر تهران- اهواز به‌دلیل شرایط  نامساعد آب و هوایی مقاصد خود، در فرودگاه اصفهان به زمین نشستند که پس از ایجاد شرایط مناسب جوی، بعد از ساعتی به سمت مقصدشان پرواز کردند.

 

وی یادآور شد: همچنین شب گذشته در پی اعلام وضعیت اضطرار برای پرواز شماره 5695 هواپیمایی "آتا" در مسیر تهران- آبادان به‌دلیل مشکل فنی در سامانه چرخ آن و نیاز به پوشش امدادی برای حوادث احتمالی، بلافاصله 154 نفر از عوامل امدادی و عملیاتی و 52 دستگاه آمبولانس و خودروهای اطفای حریق و امدادی از 17 پایگاه هلال احمر، فوریت‌های پزشکی، آتش نشانی و عوامل ایمنی، در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان مستقر شدند


 وی افزود: پس از اجرای دستورالعمل‌های شرایط اضطرار توسط گروه پروازی، هواپیمای مزبور در ساعت 21 و 40 دقیقه، سالم بر روی باند این فرودگاه به زمین نشست.

 

شیشه‌فروش گفت: خدمات حمایتی و درمان سرپایی برای مسافرانی که نیاز به خدمات بازتوانی داشتند توسط تیم فوریت‌های پزشکی انجام شد و این پرواز ساعت چهار و 20 دقیقه صبح امروز و پس از تایید استاندارد فنی به مقصد آبادان پرواز کرد.

 

فرودگاه اصفهان در مدیریت بحران بعنوان مُعین  شماره یک فرودگاه‌های تهران، فارس و یزد در مواقع اضطراری تعیین شده است تا در این زمینه ایفای نقش کند و برای ارتقای سطح آمادگی دستگاه‌های امدادی، در طول سال مانورهای عملیاتی در آن برگزار می‌شود.

 

فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان، در مجموع، فرودگاه احتیاطی و مُعین پروازهای 11 استان در زمان بروز حوادث غیرمترقبه و بیش از 60 درصد از پروازهای داخلی فضای کشور محسوب می‌شود.

 

این فرودگاه واقع در شرق اصفهان دارای 2 باند با 10 جایگاه پذیرش انواع هواپیمای مسافربری و ترمینال پروازهای داخلی و خارجی است.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها