5/27/2020
چهارشنبه، ۰۷ خرداد ۱۳۹۹
افزایش 100 درصدی میزان تولید گلخانه‌ای کشور در سال جاری
محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی خبر داد؛

افزایش 100 درصدی میزان تولید گلخانه‌ای کشور در سال جاری

محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی، گفت: در سالجاری با افزایش 100 درصدی میزان تولید گلخانه‌ای در کشور رو به رو بودیم.

اعتمادآنلاین| محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی، پنجشنبه، نهم آبان ماه در سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد و افتتاحیه طرح گلخانه ای در یاسوج گفت: امروز با همکاری مسئولان و پشتکار جوانان تحصیلرده محلی این منطقه شاهد افتتاح و بهره برداری این گلخانه هستیم.

 

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: با توجه به تخصص و توانایی جوانان این منطقه، در آینده شاهد اولین واحد کشت باغ نهال های ثمر ده در استان کهگیلویه و بویراحمد خواهیم بود.

 

وی گفت: با اجرای کشت باغ نهال در این استان، نگرانی در خصوص ارتباط با نهال مرتفع و نهال مورد نیاز تامین خواهد شد.

 

حجتی گلخانه را جزو طرح های اقتصاد مقاومتی عنوان و افزود: با توجه به توانمندی های داخل کشور و تجارب تولیدکنندگان و صنعتگران، توانستیم خط تولید برای ساخت گلخانه در کشور ایجاد کنیم.

 

وزیر جهاد کشاورزی بیان کرد: با توجه به بازارهای خوب گلخانه ای و تقاضای شمال کشور و کشورهای اورسیا و نیاز آنها به محصولات گلخانه ای، باید ظرفیت گلخانه ها را توسعه دهیم.

 

وی از افزایش 100 درصدی میزان تولید گلخانه ها در 6 سال اخیر خبر داد و افزود: در سال جاری از هشت هزار هکتار به 15 هزار هکتار رسیدیم.

 

وزیر کشور در ادامه گفت: اواخر سال 97 سه هزار هکتار توسعه گلخانه داشتیم که در یک سال 25 درصد کل گلخانه های کشور بود.

 

حجتی با بیان اینکه نسبت به بعضی کشورهای پیشرو عقب افتادگی داریم، عنوان کرد: پیش بینی کرده ایم امسال با توجه به توانایی هایی که داریم 5 هزار گلخانه توسعه دهیم و ان شالله به رقم 20 هزار هکتار تا آخر سال برسیم.

 

وی تصریح کرد: در خصوص هدایت صدور مجوزهای لازم برای مردم پیشرفت خوبی داشتیم، اما در رابطه با منابع لازم کم و کاستی وجود داشت که با رایزنی های که داشتیم این نگرانی محدودیت منابع مرتفع می شود.

 

منبع: ایسنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها