7/15/2020
چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹
7 هزار واحدتولیدی در کشور به چرخه تولید بازگشته است
محسن صالحی‌نیا، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک کشور:

7 هزار واحدتولیدی در کشور به چرخه تولید بازگشته است

محسن صالحی‌نیا، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک کشور، گفت: طی سال‌های گذشته 7 هزار واحد به چرخه تولید بازگشته است و امسال حدود یک هزار و 350 تا یک هزار و 500 واحد تولیدی وارد چرخه تولید می شود.

اعتمادآنلاین| محسن صالحی‌نیا، مدیرعامل سازمان صنایع کوچک کشور، ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه در حال حاضر 44 هزار واحد تولیدی در شهرک‌های صنعتی کشور مستقر هستند، گفت: حدود 816 شهرک در حال بهره‌برداری در مجمومه فعالیت دارند که بالای 93 درصد آنها کوچک و درصد جزئی از این واحدها بزرگ است و واحدهای راکد در شهرک‌های صنعتی 23 درصد است. 

 

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک کشور گفت: طی سال‌های گذشته 7 هزار واحد تولیدی به چرخه تولید بازگشته و امسال نیز حدود یک هزار و 350 تا یک هزار و 500 واحد تولیدی وارد چرخه تولید می شود. 

 

صالحی‌نیا ابراز کرد:  از کل واحدهای موجود در شهرک‌های صنعتی 23 درصد واحدهای تولیدی از 30 تا 45 درصد فعالیت دارند که ارتقای ظرفیت آنها در برنامه است و مابقی50 تا 70 درصد فعالیت دارند.

 

وی به اقدامات صورت گرفته در زمینه ایجاد خوشه‌های صنعتی اشاره کرد و یادآور شد: برنامه وزارت این است که بر اساس موقعیت مکانی خوشه‌ها ایجاد شود و در این میان طی  دو هفته‌ آینده صدمین خوشه صنعتی افتتاح می‌شود.

 

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک کشور به عارضه‌یابی واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی  اشاره کرد و گفت: در این زمینه مطالعات در حال انجام است.

 

صالحی نیا ابراز کرد:  باید برای تداوم فعالیت واحد تولیدی که به چرخه تولید بازگشته اند، تلاش و برنامه ریزی ویژه انجام شود.

 

منبع: مهر

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها