7/4/2020
شنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۹
تیم امید شایسته قهرمانی جهان بود
علیرضا رضایی، سرمربی اسبق تیم کشتی آزاد:

تیم امید شایسته قهرمانی جهان بود

علیرضا رضایی، سرمربی اسبق تیم کشتی آزاد زیر 23 سال ایران گفت: ملی‌پوشان کشتی ایران در پیکارهای جهانی سال 2019 در مجارستان کشتی‌های خیلی خوبی گرفتند و شایسته قهرمانی بودند.

اعتمادآنلاین| علیرضا رضایی، سرمربی اسبق تیم کشتی آزاد روز شنبه گفت: تیم کشتی آزاد زیر 23 سال کشورمان ظرفیت این را داشت تا قهرمان جهان شود؛ رده سنی زیر 23 سال، رده حساسی است که باعث می‌شود که بسیاری از جوانان از دنیای قهرمانی دور نشوند و رده‌ای است که آنها را به بزرگسالان وصل می‌کند. خوشبختانه در سال‌های اخیر پشتوانه‌سازی خوبی در کشتی انجام شده به طوری که در وزن 86 کیلوگرم به غیر از «حسن یزدانی» آزادکاران دیگری همچون «کامران قاسم‌پور» و یا «احمد بذری» حضور دارند که قابل اعتماد هستند.

 

دارنده مدال نقره بازی‌های المپیک ادامه داد: در وزن 92، 97 و 125 کیلوگرم نیز مانند وزن 86 کیلوگرم، ترافیک ملی‌پوشان کشتی امید و بزرگسالان را داریم و کشتی کشورمان از این موضوع سود می‌برد و امیدوارم که در بقیه وزن‌ها نیز چنین ظرفیتی ایجاد شود و با اقداماتی که فدراسیون کشتی انجام می‌دهد به طور حتم کشتی ما روزهای خوبی را پیش رو خواهد داشت و امیدوارم در همه وزن‌ها چند کشتی‌گیر مدعی در سطح جهان داشته باشیم.

 

وی بیان داشت: البته این موضوع بازمی‌گردد به کارهای حمایتی و پشتیبانی و بخشی دیگر به نگرش ما به جوانان است و مهمتر اینکه باید مدعیان را از دل مسابقاتی همچون انتخابی تیم‌های ملی شناسایی کنیم.

 

مدیر فنی تیم کشتی دانشگاه آزاد اسلامی در لیگ برتر در خصوص این تیم نیز گفت: امسال تیم جوانی را جمع کردیم و با توجه به شرایط حرکت می‌کنیم. شرایط تیم اکنون بد نیست و منتظر برنامه هفته‌های بعدی لیگ از سوی سازمان لیگ کشتی هستیم.

 

وی ادامه داد: تاکنون 3 مسابقه در لیگ برتر انجام دادیم که برابر «تا ثبت جهانی توس» و خرم‌آباد به پیروزی رسیدیم و دیدار برابر ستارگان ساری را واگذار کردیم و امیدواریم که با توجه به برنامه‌ریزی انجام شده بتوانیم یکی از تیم‌های مدعی و حاضر در جمع 4 تیم برتر باشیم.

 

رضایی در خصوص اینکه آیا به جام باشگاه‌های جهان هم فکر می‌کنند؟ گفت: جام باشگاه‌های جهان در فاز دوم برنامه‌های تیم دانشگاه آزاد است. در وهله اول باید از گروه خود صعود کنیم و نتایج خوبی کسب کنیم و بعد از آن برای جام باشگاه‌های جهان برنامه‌ریزی کنیم.

 

وی در خصوص شکست برابر تیم ستارگان ساری نیز گفت: از برخی نفرات با تجربه تیم انتظار بیشتری داشتیم که نتوانستند انتظارات برآورده کنند و البته همچنان در کنار نفرات با تجربه به کشتی‌گیران جوان نیز اعتماد داریم. البته در دیدار برابر ستارگان ساری کشتی‌گیران خارجی تیم حضور نداشتند و به طور قطع با توجه به حساس بودن مسابقات در ادامه لیگ از نفرات با تجربه و جوان و از تمام موجودیت تیم در طول لیگ استفاده می‌کنیم.

 

منبع: ایرنا

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها