7/4/2020
شنبه، ۱۴ تیر ۱۳۹۹
آلبوم دوم «مادرم ایران» با صدای محمد معتمدی منتشر شد

آلبوم دوم «مادرم ایران» با صدای محمد معتمدی منتشر شد

آهنگساز و رهبر ارکستر از انتشار جهانی آلبوم دوم «مادرم ایران» با صدای محمد معتمدی و تقدیم آن به تعدادی از آهنگسازان شناخته شده موسیقی کشورمان خبر داد.

اعتمادآنلاین| علی رهبری آهنگساز و رهبر ارکستر، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده کمپانی «ناکسوس» از کمپانی‌های معتبر پخش و نشر آثار موسیقایی آلمانی آلبوم دوم از پروژه «مادرم ایران» را با صدای محمد معتمدی در بازار جهانی منتشر کرده است.

 

او افزود: این آلبوم با ارکستر سمفونیک دولتی آنتالیا به صورت زنده در کنسرت ضبط شده که آغاز آن با اجرای قطعه «دنیای بدون جنگ» است و من آن را به استادم حسین دهلوی تقدیم کردم. این اثر دربرگیرنده یک فضای کاملا ایرانی است که بنده آن را سال 96 بر شعری از محمدفرید ناصری به اتمام رساندم.

 

رهبری که هم اکنون در کشورهای مختلف از جمله ترکیه و اتریش به فعالیت در ارکسترهای این 2 کشور در قالب رهبر ارکستر یا مدیرهنری مشغول است در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به قطعات دیگر این آلبوم بیان کرد: «عاشقم بر همه عالم» با شعری از سعدی و تقدیم به روح‌الله خالقی، «سرود مادرم ایران» روی شعر فرید ناصری و تقدیم به محمدرضا شجریان، «عربیزیشن» با تقدیم به مصطفی کمال پورتراب قطعاتی دیگری هستند که برای آلبوم دوم پروژه «مادرم ایران» در نظر گرفته شده است.

 

رهبری یادآور شد: یکی از ویژگی‌های پروژه «مادرم ایران» در این است که این آثار فقط یک بار در کنسرت با ارکستر سمفونیک دولتی آنتالیا اجرا و زنده ضبط شده و هیچکدام ضبط استودیو نبوده است. البته طبق برنامه‌ریزی‌هایی که انجام گرفته آلبوم سوم پروژه «مادرم ایران» در حال اتمام است و تا بهار آینده در دسترس مخاطبان قرار خواهد گرفت.

 

این رهبر ارکستر در بخش پایانی صحبت‌های خود توضیح داد: آلبوم اول «مادرم ایران» که در خردادماه انتشار یافت مورد استقبال مخاطبان کشورهای مختلف قرار گرفته که خوشبختانه در اولین عکس‌العمل، آقای داوید دنتون از منتقدان مشهور موسیقی کلاسیک در لندن، در مقاله ای به ستایش این اثر پرداخت.

 

علی رهبری رهبر و مدیر هنری سابق ارکستر های سمفونیک شهرهای، بروکسل، پراگ، زاگرب، مالاگا و تهران طی سال های اخیر با هدف ارتقای کیفیت ارکستر سمفونیک دولتی آنتالیا از طرف بنیاد فرهنگی و هنری آنتالیا به این ارکستر دعوت شده بود.

 

منبع: مهر

موضوعات مرتبط
دیدگاه ها